1. Усі наші роботи пройшли захист і отримали високу позитивну оцінку
.
2. Зателефонувавши за телефонами: 80505603140, 80673126507 (Микола) або написавши лист studentamua (собачка) mail.ru, ви отримаєте абсолютно достовірну і оперативну відповідь на ваші запитання.
3. Ви можете замовити цілу або тільки частину роботи:
- реферат - від 50 грн.
- контрольна - від 60 грн.
- курсова - від 200 грн.
- дипломна - від 500 грн.
4. За мінімальну доплату можуть бути внесені оперативно оновлення або переробки під ваші вимоги. Вартість доплати залежить від об'єму необхідного доопрацювання або переробки.
В рамках всіх доопрацювань і переробок дається ГАРАНТІЯ.
Форма заказа работ временно не работает. Если вы хотите купить какую-то работу, тогда просто отправьте СМС на номер 0505603140 или 0673126507 с вашим e-mail и ID номером работы (или темой)
.
На ваш e-mail вы получите варианты оплаты и, после её осуществления, работа будет отправленна вам в самые короткие строки.
Если возникнут вопросы, набирайте
0505603140 или 0673126507
(с 09:00-21:00)
ПРОБЛЕМА УЧАСТІ УКРАЇНИ У МІЖНАРОДНОМУ ПОДІЛІ ПРАЦІ
ВСТУП 3
Розділ 1. Вплив міжнародного територіального поділу праці на формування міждержавних економічних зв’язків 5
Розділ 2. Участь України у міжнародному поділі праці 10
2.1. Особливості геополітичного положення України та його вплив на розвиток економічного співробітництва України 10
2.2. Зовнішня торгівля України товарами 11
2.3. Зовнішня торгівля України послугами 16
Розділ 3. Проблеми інтеграції України у світове господарство 20
ВИСНОВКИ 28
Список використанОЇ ЛІТЕРАТУРИ 30
ДОДАТКИ 32
Інтервал:
1,5
Кількість сторінок:
32
Рік написання:
2008
Ціна:
за доплату ця робота може бути оперативно оновлена. Зв'яжіться із нами
КОНТАКТИ
50 грн.
Для отримання паролю відкриття документа зробіть оплату будь-яким із нижче перерахованих способів і зателефонуйте
нам
Після оплати напішіть на адресу [email protected] і вкажіть ID роботи за яку ви перерахували кошти
Інші варіанти: 1) Переказ грошей із будь-якого відділення банку на розрахунковий рахунок; 2) переказ грошей на картку у будь-якому відділенні Приватбанку; 3) Переказ грошей через термінали «IBOX» - автомати миттєвої сплати у магазинах, супермаркетах і т.д.; 4) Оплата поповненням мобільного телефону
або дивіться детально
як отримати роботу за 10 хвилин!
Територіальний поділ праці — це закріплення певних галузей виробництва за певними територіями.
Об'єктивною передумовою та базою для розвитку територіального поділу праці є диференціація географічного середовища: відмінності природних умов і природних ресурсів у різних районах і країнах, відмінності в їхньому економіко-географічному положенні. Територіальний (або географічний) поділ праці як вид суспільного поділу праці становить взаємозумовлену спеціалізацію виробництва окремих територіальних економічних цілісностей (країн, районів, міст і т. ін.) та обмін продуктами в рамках виробничої кооперації або для кінцевого споживання. Як і суспільний поділ праці в цілому, його просторова форма слугує засобом підвищення продуктивності суспільної праці. Тому за глибиною й характером його розвитку можна судити про рівень розвитку продуктивних сил у суспільстві.
В основі територіального поділу праці лежать природні умови й ресурси, відмінності територій, неоднакова наділеність їх благами природи через неоднорідність географічного середовища, а також відмінності між людьми, які їх населяють, за історично сформованими трудовими навичками. Внаслідок подібних відмінностей виготовлення того самого продукту на одній території вимагає менших затрат праці, а на іншій — більших. Тому там доцільно зосередити свої зусилля на виробництві саме того продукту, затрати на який нижчі, відмовившись од виробництва продуктів, виробництво яких ефективніше десь-інде, й розраховуючи одержати ці продукти в обмін на свої. Ці положення ґрунтуються на «теорії абсолютних переваг», що її створив понад 200 років тому англійський економіст А.Сміт [11, с.144].
Згодом також англійський економіст Д.Рікардо показав, що навіть якщо одна країна виробляє всі товари ефективніше, ніж інші, їй вигідно зосередити свої зусилля на виготовленні тільки тих товарів, де її переваги особливо великі. Ця теорія дістала назву «теорії відносних переваг».
Так відбувається спеціалізація господарства різних територій і складається обмін між ними. Якщо кожний товар вироблятиметься в тих місцях, де це пов'язано з найменшими витратами праці, то суспільство зекономить кошти, а від цього виграє населення всіх територій, що взаємодіють. Подібна економія —головна мета територіального поділу праці.
Вказані відмінності як такі не створюють поділу праці, а лише є його передумовою. Для їх реалізації необхідно, щоб населення різних територій спеціально пристосувало своє господарство до потреб взаємного обміну, виготовляло продуктів спеціалізації більше за свої потреби, з урахуванням потреб населення інших територій, і відмовилося од виробництва певних продуктів, розраховуючи одержати їх в обмін на свої з інших територій, де виробництво також спеціалізоване з урахуванням зовнішніх потреб. Цей процес взаємного пристосування господарств різних територій зазвичай перебігає суперечливо.
Розрізняють абсолютний (виробництво певного продукту в районі неможливе) та відносний (виробництво продукту економічно невигідне) ТПП. ТПП не лише нівелює окремі регіони, а й індивідуалізує їх, віддаючи перевагу тим галузям і виробництвам, розвиток яких економічно вигідний. Тому він сприяє раціоналізації територіальної організації та розміщення продуктивних сил. Зумовлений економічними, природними, демографічними, історичними особливостями та економіхо-географічним положенням території, ТПП має важливе значення для економіко-географічного районування. Закріплюючи галузі й виробництва за тими чи іншими територіями, він створює певні їх поєднання, визначальні для виокремлення економіко-географічних районів. ТПП є під-ставою для розгляду господарських поєднань у масштабі країни або груп країн.
Територіальний поділ праці виступає у двох формах, різних за сутністю: як міжрайонний поділ праці (МПП) в межах однієї країни та міжнародний поділ праці між різними країнами.
Міжрайонний поділ праці визначається відмінностями в природних та історичних умовах, що породжують відмінності в продуктивності праці між районами. Але в межах однієї країни звичайно формується єдина специфічна система цін, яка сприяє вирівнюванню мінових вартостей продуктів відповідно до кількості затраченої праці. Періодичні відмінності, що виникають, нівелюються зустрічними потоками праці й капіталу, якщо для них не створюються штучні перешкоди.
Дещо інакшу природу має міжнародний поділ праці. Відмінності між країнами в умовах виробництва, як правило, різкіші, ніж між районами однієї країни. Але особливо великі та стійкі відмінності — між національними системами цін, які зберігаються з багатьох причин. Тому в міжнародній с4)ері дія закону вартості має специфічний характер: продуктивніша праця сприймається тут як інтенсивніша й оплачується вище, начеб її було більше. На світовому ринку країни спеціалізуються з тих виробництв, де їхні національні вартості нижчі за інтернаціональну.
Система міжнародних економічних відносин формується на фундаменті інтернаціоналізації продуктивних сил, яка своєю чергою виростає з міжнародного поділу праці.
Спочатку визначальними у МПП були природні фактори: відмінності між країнами в наявності природних багатств, ґрунтово-кліматичні умови, географічне положення, розміри трудових ресурсів тощо. Але в другій половині XX ст. в умовах НТР провідними факторами формування МПП стають науково-технічний прогрес, рівень розвитку продуктивних сил у різних країнах, стан їхніх науки й техніки. Зменшення значення природних і географічних факторів для МПП особливо очевидне на прикладі Японії та нових індустріальних країн — Південної Кореї, Тайваню, Сінгапуру, Гонконгу.
*Адміністрація сайту не несе ніякої відповідальності за зміст і достовірність матеріалів, а також наслідки, які можуть виникнути унаслідок їх використання. Дані, що стосуються конкретних підприємств, імена є вигаданими, будь-який збіг - випадковий.