1. Усі наші роботи пройшли захист і отримали високу позитивну оцінку
.
2. Зателефонувавши за телефонами: 80505603140, 80673126507 (Микола) або написавши лист studentamua (собачка) mail.ru, ви отримаєте абсолютно достовірну і оперативну відповідь на ваші запитання.
3. Ви можете замовити цілу або тільки частину роботи:
- реферат - від 50 грн.
- контрольна - від 60 грн.
- курсова - від 200 грн.
- дипломна - від 500 грн.
4. За мінімальну доплату можуть бути внесені оперативно оновлення або переробки під ваші вимоги. Вартість доплати залежить від об'єму необхідного доопрацювання або переробки.
В рамках всіх доопрацювань і переробок дається ГАРАНТІЯ.
Поиск варианта отдыха в Карпатах
Booking.com
Форма заказа работ временно не работает. Если вы хотите купить какую-то работу, тогда просто отправьте СМС на номер 0505603140 или 0673126507 с вашим e-mail и ID номером работы (или темой)
.
На ваш e-mail вы получите варианты оплаты и, после её осуществления, работа будет отправленна вам в самые короткие строки.
Если возникнут вопросы, набирайте
0505603140 или 0673126507
(с 09:00-21:00)
ВСТУП 3
Розділ 1. Розірвання шлюбу як соціальна і правова проблема 5
1.1. Поняття розірвання шлюбу 5
1.2. Особливість розірвання шлюбу в органах РАГСу 9
1.3. Правове регулювання розірвання шлюбу в судовому порядку 16
Розділ 2. Правові наслідки припинення шлюбу 25
Розділ 3. Загальний огляд та аналіз законодавства різних країн в частині припинення шлюбу 29
ВИСНОВКИ 34
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 36
Інтервал:
1,5
Кількість сторінок:
37
Рік написання:
2009
Ціна:
Для отримання паролю відкриття документа зробіть оплату будь-яким із нижче перерахованих способів і зателефонуйте
нам
Після оплати напішіть на адресу [email protected] і вкажіть ID роботи за яку ви перерахували кошти
Інші варіанти: 1) Переказ грошей із будь-якого відділення банку на розрахунковий рахунок; 2) переказ грошей на картку у будь-якому відділенні Приватбанку; 3) Переказ грошей через термінали «IBOX» - автомати миттєвої сплати у магазинах, супермаркетах і т.д.; 4) Оплата поповненням мобільного телефону
або дивіться детально
як отримати роботу за 10 хвилин!
Встановлення моменту припинення шлюбу при його розірванні має дуже важливе правове значення, оскільки саме з цього часу між подружжям припиняються особисті і майнові правовідносини, що виникають із дня державної реєстрації укладення шлюбу в органі РАГСу, за винятком випадків, передбачених законом. У ст. 114 СКУ момент припинення шлюбу визначений з урахуванням порядку, який застосовувався при розірванні шлюбу (тобто в органах РАГСу чи в суді).
Якщо іплюб був розірваний в органах РАГСу, то згідно п. 1 ст. 114 СКУ він вважається припиненим з дня державної реєстрації розірвання шлюбу в книзі реєстрації актів цивільного стану і винесенням цим органом відповідної Постанови. Підставами для державної реєстрації розірвання шлюбу в органах РАГСу е: спільна заява подружжя (ст. 106 СКУ), заява одного з подружжя, якщо другий з подружжя визнаний судом безвісно відсутнім, недієздатним або засуджений до позбавлення волі на термін понад три роки (ст. 107 СКУ)
.
При розірванні шлюбу в судовому порядку, він припиняється з дня набрання чинності рішення суду про розірвання шлюбу (п. 2 ст. 114 СКУ). Рішення суду набирає чинності після закінчення терміну на апеляційне оскарження, якщо воно не було оскаржено. Апеляційна скарга можуть бути подана протягом терміну, встановленому ЦПК України для апеляційного оскарження. У випадку поступлення апеляційної скарги, рішення, якщо воно не було скасовано, набирає чинності після розгляду справи вищестоящим судом.
При розірванні шлюбу в суді, суд зобов'язаний надати виписку з рішення про розірвання шлюбу. В ній обов'язково повинні вказуватися відомості, необхідні для державної реєстрації розірвання шлюбу в органах РАГСу. Державна реєстрація розірвання шлюбу здійснюється органом РАГСу по місцю державної реєстрації укладення шлюбу на підставі отриманої виписки з рішення суду про розірвання шлюбу або за місцем проживання колишнього чоловіка і дружини (кожного з них) на підставі виписки з рішення суду і заяви колишньої дружини або чоловіка, або заяви опікуна недієздатного подружжя. Заява про державну реєстрацію розірвання шлюбу подається в письмовій формі. Колишній чоловік і дружина (кожний з них) або опікун недієздатного чоловіка (дружини) вправі в письмовій формі уповноважити інших осіб подати заяву про державну реєстрацію розірвання шлюбу. Варто мати на увазі, що державна реєстрація розірвання шлюбу в даному випадку носить лише посвідчувальний характер і закон з нею більш не пов'язує момент припинення шлюбу.
Незважаючи на те, що шлюб, який припиняється в суді, припиняється з дня набрання рішення суду чинності, подружжя (уже колишні) не вправі вступати в новий шлюб до одержання свідоцтва про розірвання шлюбу в органі РАГСу за місцем проживання кожного з них. Для одержання свідоцтва про розірвання шлюбу необхідно подати заяву (ст. 115 СКУ) і квитанцію про сплату державного мита.
Правові наслідки розірвання шлюбу полягають в припиненні особистих і майнових правовідносин, що існували між подружжям під час шлюбу. При цьому, одні правовідносини припиняються відразу після розлучення, інші можуть бути збережені або за бажанням колишнього подружжя (наприклад, збереження шлюбного прізвища — ст. 113 СКУ) або в силу прямого припису закону. Так, в силу закону непрацездатна особа зберігає право на одержання утримання від колишнього чоловіка (дружини), якщо вона стала непрацездатною до розірвання шлюбу. Збереження шлюбного прізвища залежить від волі особи, яка змінила своє прізвище на прізвище іншого з подружжя при укладенні шлюбу (ст. 113 СКУ).
З припиненням шлюбу перестає діяти спільний режим майна подружжя, тобто режим їхньої спільної сумісної власності, але за умови, що подружжя розділило спільно нажите в шлюбі майно. Якщо чоловік і дружина не розподілили спільне майно, то і після розлучення воно продовжує залишатися спільним з відповідним правовим режимом, тому що було набуто під час шлюбу. Саме по собі розлучення без розподілу майна не може перетворити загальну спільну власність чоловіка і дружини в часткову або в роздільну власність. До вимог колишніх чоловіка і дружини про розподіл спільного майна застосовується трирічний термін позовної давності. Сплив трирічного терміну позовної давності по цих вимогах починається з дня, коли колишнє подружжя довідалося або повинне було довідатися про порушення його права на спільне майно (наприклад, один із подружжя продає спільне майно без його згоди). Для укладення одним з колишнього подружжя угоди щодо спільного сумісного майна потрібна ясно виражена згода іншого власника майна, тобто колишнього подружжя.
Можлива ситуація, коли після розірвання шлюбу чоловік і дружина проживають разом і набувають яке-небудь майно. У такому випадку майно, яке набувається ними, стає об'єктом особистої (приватної) власності кожного з колишніх чоловіка і дружини або їх спільною частковою власністю.
З розірванням шлюбу подружжям втрачаються й інші права, передбачені іншими галузями права: право на одержання спадщини за законом, після смерті колишнього подружжя; право на пенсійне забезпечення, в зв'язку з смертю подружжя, по встановленими законом підставам та інші
.
Правові наслідки розірвання шлюбу варто відрізняти від правових наслідків визнання шлюбу недійсним. Недійсним визнається шлюб, укладений з порушенням умов, встановлених законом, а також фіктивний шлюб. Такий шлюб не породжує правових наслідків з моменту його укладення, за винятком випадків, передбачених законом. Припиняється ж внаслідок розірвання тільки дійсний шлюб. Правові відносини, які були породжені дійсним шлюбом, припиняються на майбутні час, а окремі з них продовжують існувати і після розірвання шлюбу.
Червоний Ю.С., Калітенко Ю.С., Волосатий Г.С., Труба В.І. Сімейне право України / За ред. Червоного Ю.С. - К.: Істина, 2004. – С. 169.
Сімейне право України // За ред. В. С. Гопанчука. - К.: Істина, 2002. – С. 128.
*Адміністрація сайту не несе ніякої відповідальності за зміст і достовірність матеріалів, а також наслідки, які можуть виникнути унаслідок їх використання. Дані, що стосуються конкретних підприємств, імена є вигаданими, будь-який збіг - випадковий.