1. Усі наші роботи пройшли захист і отримали високу позитивну оцінку
.
2. Зателефонувавши за телефонами: 80505603140, 80673126507 (Микола) або написавши лист studentamua (собачка) mail.ru, ви отримаєте абсолютно достовірну і оперативну відповідь на ваші запитання.
3. Ви можете замовити цілу або тільки частину роботи:
- реферат - від 50 грн.
- контрольна - від 60 грн.
- курсова - від 200 грн.
- дипломна - від 500 грн.
4. За мінімальну доплату можуть бути внесені оперативно оновлення або переробки під ваші вимоги. Вартість доплати залежить від об'єму необхідного доопрацювання або переробки.
В рамках всіх доопрацювань і переробок дається ГАРАНТІЯ.
Поиск варианта отдыха в Карпатах
Booking.com
Форма заказа работ временно не работает. Если вы хотите купить какую-то работу, тогда просто отправьте СМС на номер 0505603140 или 0673126507 с вашим e-mail и ID номером работы (или темой)
.
На ваш e-mail вы получите варианты оплаты и, после её осуществления, работа будет отправленна вам в самые короткие строки.
Если возникнут вопросы, набирайте
0505603140 или 0673126507
(с 09:00-21:00)
ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК УПРАВЛІНСЬКОГО ТА ФІНАНСОВОГО АНАЛІЗУ
ВСТУП 3
Розділ 1. Теоретичні основи управлінського та фінансового аналізу 6
1.1. Сутність, значення та джерела фінансового та управлінського аналізу 6
1.2. Методи фінансового та управлінського аналізу 13
1.3. Види і користувачі аналізу 21
Розділ 2. Організація фінансово-аналітичного процесу на підприємстві 28
2.1. Загальні основи організації фінансового аналізу 28
2.2. Загальні основи організації управлінського аналізу 31
ВИСНОВКИ 36
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 39
Інтервал:
1,5
Кількість сторінок:
41
Рік написання:
2009
Ціна:
Для отримання паролю відкриття документа зробіть оплату будь-яким із нижче перерахованих способів і зателефонуйте
нам
Після оплати напішіть на адресу [email protected] і вкажіть ID роботи за яку ви перерахували кошти
Інші варіанти: 1) Переказ грошей із будь-якого відділення банку на розрахунковий рахунок; 2) переказ грошей на картку у будь-якому відділенні Приватбанку; 3) Переказ грошей через термінали «IBOX» - автомати миттєвої сплати у магазинах, супермаркетах і т.д.; 4) Оплата поповненням мобільного телефону
або дивіться детально
як отримати роботу за 10 хвилин!
Вивчення явищ природи і громадського життя неможливо без аналізу. Сам термін "аналіз" походить від грецького слова "аnalyzis", що в перекладі означає "розділяю", "розчленовую". Отже, аналіз у вузькому плані являє собою розчленовування явища або предмета на складові його частини (елементи) для вивчення їх як частин цілого. Таке розчленовування дозволятити заглянути у середину досліджуваного предмета, явища, процесу, зрозуміти його внутрішню сутність, визначити роль кожного елемента в досліджуваному предметі або явищі.
Наприклад, щоб зрозуміти сутність собівартості продукції, необхідно знати не тільки з яких елементів вона складається, але і від чого залежить її розмір по кожній статті витрат. Чим детальнішим буде розкладений приріст собівартості по елементах і факторам, тим більше ми будемо знати про це економічне явище і більш ефективно управляти процесом формування собівартості продукції. Водночас потрібно зауважити, що численні явища і процеси навколишнього середовища не можуть бути осмислені тільки за допомогою аналізу. Досить часто виникає потреба використання інших засобів, що відповідають людському мисленню. Найбільше близький до аналізу в цьому змісті синтез, що виявляє зв'язки і залежності між окремими частинами досліджуваного предмета, з'єднує їх у єдине ціле. Сучасна діалектика виходить із єдності реальності аналізу і синтезу як наукових методів вивчення. Тільки аналіз і синтез у єдності забезпечують наукове вивчення явищ у всебічному діалектичному зв'язку [20, c.56-57].
Таким чином, під аналізом у широкому, плані розуміється засіб пізнання предметів і явищ навколишнього середовища, заснований на розчленовуванні цілого на складові частини і вивченні їх у всьому різноманітті зв'язків і залежностей.
У науці і на практиці застосовуються різні види аналізу: фізичний, хімічний, математичний, статистичн, економічний і ін. Вони відрізняються об'єктами, цілями і методикою дослідження. Фінансовий аналіз на відміну від фізичного, хімічного й інших відноситься до абстрактно-логічного методу дослідження економічних явищ, де неможливо використовувати ні мікроскопи, ні хімічні реактиви, де те й інше повинна замінити сила абстракції.
Аналітичні здібності людини виникли й удосконалювалися в зв'язку з об'єктивною необхідністю постійної оцінки своїх дій, вчинків в умовах навколишнього середовища. Це завжди спонукало до пошуку найбільш ефективних засобів праці, використання ресурсів.
З збільшенням чисельності населення, удосконалюванням засобів виробництва, ростом матеріальних і духовних потреб людини аналіз поступово став найпершою життєвою необхідністю цивілізованого суспільства. Без аналізу сьогодні взагалі неможлива свідома діяльність людей. Характеризуючи історичну межу виникнення аналізу, Ф. Енгельс писав: “Вже робивання горіху є початок аналізу”. З розвитком людського суспільства зростає число горіхів, що розбиваються, удосконалюються і засоби розбивання. Шириться коло об'єктів аналізу, удосконалюється і він самий [35, c.35].
У результаті свідомої діяльності люди поступово розширювали взаємовідносин із природним середовищем і тим самим збагачували свої уявлення про різноманітні об'єкти і явища. Поступово знадобився вже достатньо відособлений вид занять, пов'язаний з аналітичними дослідженнями цих об'єктів і явищ. Так з'явився аналіз у математиці, хімії, медицині й інших науках.
Такий же процес відбувався й в економічній діяльності. Розвиток продуктивних сил, виробничих відношень, нарощування об'ємів виробництва, розширення обміну сприяло виділенню фінансового аналізу як самостійної галузі науки.
Сьогодні потрібно відрізняти загальнотеоретичний фінансовий аналіз, що вивчає економічні явища і процеси на макрорівні (на рівні суспільно-економічної формації, на державному рівні національної економіки і її окремих галузей), і конкретно-фінансовий аналіз на мікрорівні - аналіз господарської діяльності, що застосовується для вивчення економіки окремих підприємств. Якщо загальнотеоретичний фінансовий аналіз як науковий підхід значний розвиток одержав у працях економістів ще минулого сторіччя, то аналіз господарської діяльності як наука (спеціальна галузь знань) виділився порівняно нещодавно [31, c.78-79].
Становлення аналізу господарської діяльності обумовлено загальними об'єктивними вимогами й умовами, що властиві виникненню будь-якої нової галузі знань.
По-перше, це задоволення практичної потреби. Вона виникнула в зв'язку з розвитком продуктивних сил, удосконалюванням виробничих відношень, розширенням масштабів виробництва. Інтуїтивний аналіз, зразкові розрахунки, приміряння в пам'яті, що застосовувалися на кустарних і напівкустарних підприємствах, стали недостатніми в умовах значних виробничих одиниць. Без комплексного всебічного аналізу господарської діяльності неможливо управляти складними економічними процесами, приймати оптимальні рішення. По-друге, це пов'язано з розвитком економічної науки взагалі. Як відомо, із розвитком будь-якої науки відбувається диференціація її галузей. Фінансовий аналіз господарської діяльності сформувався в результаті диференціації суспільних наук. Раніше функції фінансового аналізу (коли вони були порівняно не такими вагомими) розглядалися в рамках існуючих у той час таких наукових дисциплін, як балансовідання, бухгалтерський облік, фінанси, статистика. У рамках цих наук з'явилися перші найпростіші засоби аналітичного дослідження. Проте для обгрунтування поточних і п'ятилітніх планів економічного і соціального розвитку підприємств з'явилася потреба в комплексному всебічному дослідженні діяльності підприємств. Вищезгадані науки вже не могли забезпечити всі запити практики. Виникнула необхідність виділення аналізу господарської діяльності у самостійну галузь знань. Надалі роль фінансового аналізу зростала відповідно ціні помилки в господарській діяльності. Інтерес до нього помітно зріс. Почалося менше комплексне аналітичне вивчення виробництва. Аналіз став важливим засобом планового управління економікою підприємства, виявлення резервів підвищення ефективності виробництва.
Сучасний стан аналізу можна охарактеризувати як досить грунтовно розроблену в теоретичному плані науку. Ряд методик, створених науковцями, використовуються в управлінні виробництвом на різних рівнях. Водночас наука знаходиться в стані розвитку. Ведуться дослідження в області більш широкого застосування математичних методів, ЕОМ, що дозволяють оптимізувати управлінські рішення. Йде процес упровадження теоретичних досягнень вітчизняної і закордонної науки в практиці.
Перспективи розвитку аналізу господарської діяльності у теоретичному напрямку тісно пов'язані з розвитком суміжних наук, у першу чергу математики, статистики, бухгалтерського обліку й ін. Крім того, розвиток аналізу залежить і від запитів практики. У умовах командно-адміністративної системи управління він не знаходив достатньо широкого застосування, тому що не було потреби обгрунтування управлінських рішень на місцях, усі рішення надходили зверху.
Що стосується перспектив прикладного характеру, то аналізу господарської діяльності поступово займе головне місце в системі управління. Цьому сприяють перетворення, що відбуваються в нашому суспільстві. Удосконалювання економічного механізму через перехід до ринку, конкуренція підприємств і форм власності будуть сприяти підвищенню зацікавленості в цій науці.
*Адміністрація сайту не несе ніякої відповідальності за зміст і достовірність матеріалів, а також наслідки, які можуть виникнути унаслідок їх використання. Дані, що стосуються конкретних підприємств, імена є вигаданими, будь-який збіг - випадковий.