1. Усі наші роботи пройшли захист і отримали високу позитивну оцінку
.
2. Зателефонувавши за телефонами: 80505603140, 80673126507 (Микола) або написавши лист studentamua (собачка) mail.ru, ви отримаєте абсолютно достовірну і оперативну відповідь на ваші запитання.
3. Ви можете замовити цілу або тільки частину роботи:
- реферат - від 50 грн.
- контрольна - від 60 грн.
- курсова - від 200 грн.
- дипломна - від 500 грн.
4. За мінімальну доплату можуть бути внесені оперативно оновлення або переробки під ваші вимоги. Вартість доплати залежить від об'єму необхідного доопрацювання або переробки.
В рамках всіх доопрацювань і переробок дається ГАРАНТІЯ.
Поиск варианта отдыха в Карпатах
Booking.com
Форма заказа работ временно не работает. Если вы хотите купить какую-то работу, тогда просто отправьте СМС на номер 0505603140 или 0673126507 с вашим e-mail и ID номером работы (или темой)
.
На ваш e-mail вы получите варианты оплаты и, после её осуществления, работа будет отправленна вам в самые короткие строки.
Если возникнут вопросы, набирайте
0505603140 или 0673126507
(с 09:00-21:00)
ГЕНДЕРНІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ГЕНДЕРНИХ ВІДНОСИН
ВСТУП 3
1. Поняття гендерних відносин 5
2. Гендерні соціально-психологічні проблеми в Україні 13
ВИСНОВКИ 23
Література 25
ДОДАТОК 28
Інтервал:
1,5
Кількість сторінок:
28
Рік написання:
2009
Ціна:
Для отримання паролю відкриття документа зробіть оплату будь-яким із нижче перерахованих способів і зателефонуйте
нам
Після оплати напішіть на адресу [email protected] і вкажіть ID роботи за яку ви перерахували кошти
Інші варіанти: 1) Переказ грошей із будь-якого відділення банку на розрахунковий рахунок; 2) переказ грошей на картку у будь-якому відділенні Приватбанку; 3) Переказ грошей через термінали «IBOX» - автомати миттєвої сплати у магазинах, супермаркетах і т.д.; 4) Оплата поповненням мобільного телефону
або дивіться детально
як отримати роботу за 10 хвилин!
Гендерна нерівність небезпечна через втрату людського капіталу та недостатню реалізацію трудового потенціалу, що має негативний вплив на розвиток економіки і сприяє посиленню соціальної напруги.
В Україні на сьогоднішній день наявні окремі прояви гендерної нерівності, які полягають у непропорційному представництві обох статей в різних сферах життя суспільства, в різниці оплати праці жінки І чоловіка, в існуванні стійких гендерних стереотипів, що мають яскраве патріархальне забарвлення, в проявах дискримінації'за статевою ознакою, які закривають особам однієї статі доступ до ресурсів або джерел доходу.
Втім, поняття «гендер» не слід пов'язувати лише з жіночими проблемами. Гендерні відмінності впливають на життя і чоловіків, і жінок, і громади, і суспільства в цілому.
До введення в обіг поняття «гендер» суспільство та наука використовували поняття «стать» (англ. sex). Традиційно це поняття застосовувалось для визначення морфологічних та фізіологічних відмінностей чоловіків та жінок. Термін «гендер» (англ. gender) до кінця 60-х років минулого століття використовувався в мовознавстві та мав відношення до граматичної категорії роду. В 70-х роках він з'явився у філософських та соціологічних працях, де було запропоновано розрізняти ці два поняття, виходячи з того, що крім біологічних відмінностей, між чоловіками і жінками існує поділ за:
• соціальними ролями;
• формами діяльності;
• розбіжностями в поведінці;
• ментальними характеристиками;
• емоційними характеристиками.
Уведення нового поняття було спричинене необхідністю подолання концепцій, які розглядали різні статеві риси і ролі як виявлення «природних» властивостей. Культурна антропологія довела - те, що в одному суспільстві оцінюється як жіноча характеристика, в іншому може вважатися ознакою чоловіків. Наприклад, такі характеристики жінок, як емоційність, схильність до самопожертви, орієнтованість на сім'ю та дітей, можливо презентувати не як природні властивості, а як характеристики, що були сформовані певним типом суспільства. Таким чином, поняття «жіночність» та «мужність» обумовлені культурою і мають різноманітні прояви.
Отже, термін «стать» необхідно використовувати, коли мова йде про фізіологічні ознаки людського тіла, а термін «гендер» - про психологічні, соціальні й культурні відмінності між чоловіками та жінками.
Гендер - соціальна особливість статі людини на відміну від біологічної статі (sex), соціально-рольовий статус, який визначає соціальні можливості людини, чоловіка та жінки в усіх сферах життєдіяльності.
У звіті Світового економічного форуму 2005 року дається таке визначення: «гендер - це не синонім слова «жінка», це не політика, спрямована проти чоловіків, це поняття, що охоплює стосунки жінок і чоловіків, а також їхній статус стосовно одне одного».
Соціальні відмінності між чоловіками та жінками:
• можливо вивчити;
• змінюються з часом;
• істотно відрізняються в різних культурах.
Гендер - соціально-економічна змінна для аналізу ролей, обов'язків, обмежень, можливостей, потреб чоловіків та жінок у визначеному контексті.
Важливим поняттям, що було сформульоване на основі терміну «гендер», є «гендерний підхід». За визначенням ООН, поняття «гендерний підхід» відображає процес оцінки будь-якого планового заходу, включно із законодавством, стратегіями та програмами в усіх сферах і на всіх рівнях, з точки зору його впливу на жінок та чоловіків. Дійсна стратегія ґрунтується на тому, щоб інтереси та досвід жінок, так само як і чоловіків, стали невід'ємним критерієм при розробці загальної концепції, при здійсненні моніторингу й оцінки загальних напрямків діяльності та програм в усіх політичних, економічних і суспільних сферах для того, щоб і жінки, і чоловіки могли одержувати рівну користь.
Підставами для впровадження гендерного підходу в усі сфери життя є такі фактори:
• Гендерний підхід - це прояв демократії. Ніхто не може бути дискримінованим за ознакою статі;
• Неможливо досягти сталого розвитку суспільства без проведення гендерного аналізу існуючих умов.
Гендерні ролі - це моделі поведінки в певному суспільстві, громаді або іншій соціальній групі, які обумовлюють діяльність, завдання і обов'язки чоловіків та жінок.
Гендерні ролі різняться за різних умов, а також змінюються з часом. На формування та зміну гендерних ролей можуть вплинути такі фактори:
• Вік;
• Клас;
• Раса;
• Етнічна приналежність;
• Релігія;
• Географічне розташування;
• Економічна ситуація;
• Політична ситуація.
Гендерні ролі, як правило, пов'язані з розподілом праці в громадах та суспільстві, їх можливо визначити як такі:
• Репродуктивна роль. Дітонародження, виховання і домашня робота, яка виконується для підтримки та відтворення робочої сили. Тобто, сюди входить не лише біологічне відтворення, але й турбота та підтримка нинішньої робочої сили (наприклад, чоловіка чи дітей, що працюють) або майбутньої робочої сили (немовлят та дітей шкільного віку).
• Продуктивна роль. Робота, яка виконується за оплату в грошовій або натуральній формі.
• Громадська роль. Діяльність, яка проводиться на рівні громади. Як правило, вона здійснюється на волонтерських засадах, у вільний час, тобто має неоплачуваний характер.
• Політична роль. Діяльність, яка проводиться в громаді, на формальному політичному рівні, досить часто в рамках національної політики. Це, як правило, робота, яка оплачується прямо або ж непрямо - через набуття статусу чи влади.
І чоловіки, і жінки в своєму житті виконують декілька ролей. Головна різниця полягає у тому, що для чоловіків типово відігравати свої ролі послідовно, спрямовуючи увагу насамперед на продуктивну роль. Жінки, як правило, повинні відігравати свої ролі одночасно, намагаючись виконати усі обов'язки в умовах обмеженого терміну
.
Вивчення гендерних ролей призводить до кращого розуміння такого: як чоловіки та жінки використовують свій час; якій роботі надають перевагу; як витрачають вільний від роботи час; які фактори впливають на саме такий розподіл гендерних ролей; які проблеми виникають у чоловіків та жінок у тій чи іншій ситуації тощо.
Цінності, норми поведінки, соціальні відносини, стосунки між статями, які вкорінені у культуру того чи іншого суспільства і передаються з покоління в покоління за допомогою мови та інших засобів комунікації, є значною мірою історично обумовленими.
Економічний розвиток громади / Алмазі І., Белінська В., Борейко Л. Та ін. – Ужгород: ПП. Данило С.І., 2007. – С.183.
Левченко К.Б. Ґендерна політика в Україні: визначення, формування, управління: Монографія. - Х.: Вид-во нац. ун-ту внутр. справ, 2003. – С. 34.
*Адміністрація сайту не несе ніякої відповідальності за зміст і достовірність матеріалів, а також наслідки, які можуть виникнути унаслідок їх використання. Дані, що стосуються конкретних підприємств, імена є вигаданими, будь-який збіг - випадковий.