1. Усі наші роботи пройшли захист і отримали високу позитивну оцінку
.
2. Зателефонувавши за телефонами: 80505603140, 80673126507 (Микола) або написавши лист studentamua (собачка) mail.ru, ви отримаєте абсолютно достовірну і оперативну відповідь на ваші запитання.
3. Ви можете замовити цілу або тільки частину роботи:
- реферат - від 50 грн.
- контрольна - від 60 грн.
- курсова - від 200 грн.
- дипломна - від 500 грн.
4. За мінімальну доплату можуть бути внесені оперативно оновлення або переробки під ваші вимоги. Вартість доплати залежить від об'єму необхідного доопрацювання або переробки.
В рамках всіх доопрацювань і переробок дається ГАРАНТІЯ.
Поиск варианта отдыха в Карпатах
Booking.com
Форма заказа работ временно не работает. Если вы хотите купить какую-то работу, тогда просто отправьте СМС на номер 0505603140 или 0673126507 с вашим e-mail и ID номером работы (или темой)
.
На ваш e-mail вы получите варианты оплаты и, после её осуществления, работа будет отправленна вам в самые короткие строки.
Если возникнут вопросы, набирайте
0505603140 или 0673126507
(с 09:00-21:00)
ВСТУП 3
Розділ 1. Визнання доходів і витрат комерційного банку та правила їх обліку 5
1.1. Об’єкти обліку в складі доходів і витрат банку 5
1.2. Правила обліку доходів і витрат та класифікація рахунків за їх обліком 8
Розділ 2. Оцінка облікової політики доходів і витрат Приватбанку 17
2.1. Облік доходів і витрат банку 17
2.2. Облік фінансового результату у розподілу прибутку 29
Розділ 3. Процес реформування бух обліку і звітності в Україні і його вплив на облікову політику доходів і витрат комерційного банку 36
ВИСНОВКИ 44
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 46
ДОДАТКИ 48
Інтервал:
1
Кількість сторінок:
58
Рік написання:
2009
Ціна:
120 грн.
Для отримання паролю відкриття документа зробіть оплату будь-яким із нижче перерахованих способів і зателефонуйте
нам
Швидка та високонадійна послуга Приватбанку >>
1. Потрібно мати біля себе мобільний телефон. 2. Виберіть у меню "Спосіб оплати" - Карта Visa/Mastercard. 3. У полі "Комментарий" вкажіть: ID роботи, ваш номер мобільного, ваш e-mail
Після оплати напішіть на адресу [email protected] і вкажіть ID роботи за яку ви перерахували кошти
Інші варіанти: 1) Переказ грошей із будь-якого відділення банку на розрахунковий рахунок; 2) переказ грошей на картку у будь-якому відділенні Приватбанку; 3) Переказ грошей через термінали «IBOX» - автомати миттєвої сплати у магазинах, супермаркетах і т.д.; 4) Оплата поповненням мобільного телефону
або дивіться детально
як отримати роботу за 10 хвилин!
Прискорення реформ в Україні, виведення вітчизняної економіки з кризи стало можливим завдяки комплексу заходів, серед яких чільне місце відведене зміцненню банківської системи. Зокрема, реформування бухгалтерського обліку та звітності у банках, запровадження міжнародних стандартів. Це дало змогу зробити прозорою діяльність банків, користувачів, які мають достовірну інформацію щодо обліку, на основі якої їм легше приймати виважені рішення. Національний банк України у свою чергу удосконалює систему нагляду та регулювання діяльності комерційних банків, а самі вони ефективніше здійснюють внутрішній контроль та аналіз господарсько-фінансової діяльності. В цілому перехід на міжнародні стандарти бухгалтерського обліку сприяє прискоренню процесу входження України до світової економічної спільноти [12, с. 123-124].
Для нормального функціонування будь-якої ланки економіки вкрай необхідно, щоб суб'єкти господарювання та інші користувачі інформації, приймаючи рішення, мали правдиві й об'єктивні відомості про майно, грошовий та фінансовий стан, результати роботи як центрального банку, так і комерційних. Таку інформацію надає облік, який не тільки відображає господарські процеси, а й активно впливає на них.
Облік надзвичайно важливий для управління господарством. В основу його повинні бути покладені інформаційна, контрольна та аналітична функції. Свої вимоги до нього висувають також внутрішні та зовнішні користувачі облікової інформації.
Бухгалтерський облік у банках будується на загальновживаних у міжнародній практиці принципах:
1. Принцип безперервності діяльності означає, що банківська установа постійно функціонує і продовжуватиме свою роботу у майбутньому. Виходячи з цього принципу, господарські засоби враховуються у балансі за їх фактичною собівартістю, а не за ринковою ціною.
Коли є ознаки, що банк припинить свою діяльність чи зменшить її масштаби, будуть ліквідовані його філії або зменшена їх кількість, застосовуються інші правила бухгалтерського обліку. В цьому випадку активи банку оцінюються за ринковою (ліквідаційною) вартістю.
2. Дотримуючись принципу постійності, банки протягом тривалого часу мусять керуватися одними і тими ж правилами й методами бухгалтерського обліку. Будь-які зміни повинні бути обгрунтовані (наприклад, у законодавчій базі) та докладно описані в додатку до фінансової звітності. У цьому випадку роботу ведуть так, щоб свіжі звіти можна було порівняти зі складеними за минулі періоди.
3. Згідно з принципом обачливості (обережності) активи та пасиви мають бути оцінені та відображені в обліку помірковано, з достатньою мірою обережності. За цим принципом доходи обліковуються, коли можливість їх отримання стає цілком вірогідною, а витрати та збитки - коли вони ймовірні. Принцип обачливості не дає завищувати оцінку активів і доходів, а також недооцінювати зобов'язання і витрати. Передбачені потенційні збитки мають бути відображені в результатах звітного періоду, а не переноситися на наступні. За цим принципом банки повинні вести спеціальні рахунки сумнівних активів, резервів під знецінювання активів та обліковувати можливі втрати за сумнівними активами, резерви під ризики й платежі.
4. Доходи та витрати відображаюсь в обліку в тому звітному періоді, в якому вони були нараховані або зроблені, незалежно від того, коли фактично були отримані чи сплачені гроші. На це спрямовує принцип нарахування. Якщо діяльність суб'єкта господарювання безперервна, повинні бути виділені звітні періоди для складання необхідної звітності та виявлення результатів господарської діяльності. Найчастіше звітний період збігається з календарним роком, а проміжними є щоквартальні та/або місячні звіти.
5. Принципом реалізації (дати операції) передбачено, що доходи від реалізації продукції (надання послуг), а також витрати відображаються в обліку в день їх здійснення, тобто одразу ж після виникнення прав (активів) або зобов'язань (пасивів), незалежно від того, коли фактично було отримано чи сплачено гроші за ними.
6. Відповідно до принципу окремого відображення активів та пасивів усі рахунки, на яких вони обліковуються, є активними або пасивними, за винятком рахунків прибутків та збитків, переоцінки, а також клірингових, транзитних та технічних банківських рахунків. Іншими словами, статті активів та пасивів оцінюються окремо і відображаються у розгорнутому вигляді, вони не повинні згортатись у балансі.
7. Прийнятність вхідного балансу означає, що залишки за рахунками на початок поточного звітного періоду повинні відповідати залишкам на кінець попереднього. По суті, цим принципом обумовлено реалізацію поділу безперервної діяльності банку на звітні періоди.
8. Принцип суттєвості орієнтує на те, що в обліку мають бути відображені всі суттєві (важливі) події або господарські операції. Другорядні ж фіксуються одразу у статтях витрат або у статті «інші». Слід зауважити, що ця оцінка буває суб'єктивною.
9. Активи та пасиви обліковуються за фактичними витратами на їх придбання або виникнення - диктує принцип собівартості. Активи та зобов'язання в іноземній валюті переоцінюються на звітну дату за офіційним курсом Національного банку України, що діяв на останній робочий день звітного періоду.
10. Відкритість означає, що фінансові звіти мають бути якісними, детальними і не двозначними, достовірно відображати фінансовий стан та результати діяльності установи за звітний період. Звітність слід складати чітко, щоб вона була зрозумілою для користувачів, супроводжувати пояснювальною запискою.
11. Згідно з принципом консолідації, якщо установа має філіали, дочірні та спільні підприємства, вона повинна складати зведену фінансову звітність у цілому по банку, відображаючи всю економічну ситуацію. Підготовка до цієї роботи містить такі основні положення: уніфікація рахунків дочірних та спільних підприємств; зведення статей балансу; зменшення валюти балансу на залишки за взаємними розрахунками та вкладеннями [12, с. 132-133].
12. Перевага змісту над формою означає, що операції відображаються відповідно до їх економічної суті, а не юридичної форми. Так, операції з обліку векселів, фінансовий лізинг відображено у Плані рахунків банків відповідно до їх економічної суті, тобто як кредитні операції.
Побудований на зазначених принципах облік стане джерелом достовірної, якісної, своєчасної та доступної для розуміння інформації. Отримавши її, користувачі зможуть прийняти правильні рішення.
Реформування бухгалтерського обліку та звітності - надзвичайно важлива подія в економічному житті держави. Ця, здавалося б, вузькоспеціалізована галузь пронизує всю сферу господарської діяльності. Вона покликана забезпечувати правильну організацію діяльності суб'єктів господарювання, від чого значною мірою залежить кінцевий фінансовий результат. Лише чітка економічна мета повинна визначати стратегію і тактику формування бухгалтерського обліку. Домінантою має бути саме реальна економіка, а не «велика політика». І, природно, приймати остаточні рішення - після консультацій із науковцями та експертами - повинні спеціалісти. З ряду економічних причин реформування бухгалтерського обліку в Україні почалося з банківської системи. Нові норми обліку на вимогу міжнародних фінансових організацій було впроваджено прискореними темпами.
Характеристику нормативно-правової бази слід почати із Закону України „Про банки і банківську діяльність” від 7 грудня 2000 р. № 2121-Ш. Цей Закон визначає структуру банківської системи, економічні, організаційні і правові засади створення, діяльності, реорганізації і ліквідації банків.
Метою цього Закону є правове забезпечення стабільного розвитку і діяльності банків в Україні і створення належного конкурентного середовища на фінансовому ринку, забезпечення захисту законних інтересів вкладників і клієнтів банків, створення сприятливих умов для розвитку економіки України та підтримки вітчизняного товаровиробника.
Закон України „Про Національний Банк України” від 20 травня 1999 року за № 679-XIV, регулює юридичний статус, завдання, функції, повноваження і принципи організації НБУ.
*Адміністрація сайту не несе ніякої відповідальності за зміст і достовірність матеріалів, а також наслідки, які можуть виникнути унаслідок їх використання. Дані, що стосуються конкретних підприємств, імена є вигаданими, будь-який збіг - випадковий.