1. Усі наші роботи пройшли захист і отримали високу позитивну оцінку
.
2. Зателефонувавши за телефонами: 80505603140, 80673126507 (Микола) або написавши лист studentamua (собачка) mail.ru, ви отримаєте абсолютно достовірну і оперативну відповідь на ваші запитання.
3. Ви можете замовити цілу або тільки частину роботи:
- реферат - від 50 грн.
- контрольна - від 60 грн.
- курсова - від 200 грн.
- дипломна - від 500 грн.
4. За мінімальну доплату можуть бути внесені оперативно оновлення або переробки під ваші вимоги. Вартість доплати залежить від об'єму необхідного доопрацювання або переробки.
В рамках всіх доопрацювань і переробок дається ГАРАНТІЯ.
Поиск варианта отдыха в Карпатах
Booking.com
Форма заказа работ временно не работает. Если вы хотите купить какую-то работу, тогда просто отправьте СМС на номер 0505603140 или 0673126507 с вашим e-mail и ID номером работы (или темой)
.
На ваш e-mail вы получите варианты оплаты и, после её осуществления, работа будет отправленна вам в самые короткие строки.
Если возникнут вопросы, набирайте
0505603140 или 0673126507
(с 09:00-21:00)
ВАРІАНТ 4. Завдання криміналістики на сучасному етапі. Правові та етичні засади криміналістичної тактики. Основні ознаки, які свідчать про замовлений характер вбивства
Вступ 3
1. Завдання криміналістики на сучасному етапі 5
2. Правові й етичні засади криміналістичної тактики 10
3. Основні ознаки, які свідчать про замовлений характер вбивства, вчиненого за допомогою вибухового пристрою 24
ВИСНОВКИ 37
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 39
Інтервал:
1,5
Кількість сторінок:
40
Рік написання:
2009
Ціна:
Для отримання паролю відкриття документа зробіть оплату будь-яким із нижче перерахованих способів і зателефонуйте
нам
Після оплати напішіть на адресу [email protected] і вкажіть ID роботи за яку ви перерахували кошти
Інші варіанти: 1) Переказ грошей із будь-якого відділення банку на розрахунковий рахунок; 2) переказ грошей на картку у будь-якому відділенні Приватбанку; 3) Переказ грошей через термінали «IBOX» - автомати миттєвої сплати у магазинах, супермаркетах і т.д.; 4) Оплата поповненням мобільного телефону
або дивіться детально
як отримати роботу за 10 хвилин!
Останнім часом в Україні приділяється особлива увага вдосконаленню діяльності правоохоронних органів та зміцненню науково-технічної бази протидії злочинності взагалі, і організованій зокрема. Сучасний рівень науки криміналістики і науково-технічний потенціал природничих і технічних наук дозволяючи органам прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки та суду попереджувати, припиняти і розслідувати дуже складні злочини, тим самим сприяючи розв'язанню одного із головних завдань - зміцнення законності та правопорядку в Україні.
Криміналістика - це юридична наука, яка виникла у надрах кримінального процесу у минулому столітті як сукупність технічних засобів і тактичних прийомів, а також способів їх використання для розкриття та розслідування злочинів. Це означає, що криміналістика вивчає злочин. Але злочин є предметом пізнання інших галузей знань (соціології і філософії, кримінального, цивільного і адміністративного права, психології і статистики, та ін.), які досліджують деякі специфічні сторони, властивості і особливості злочинної діяльності для боротьби з нею та розробляють методи і засоби її протидії. У цьому аспекті наука криміналістика має свій предмет пізнання
.
Предмет будь-якої науки - це властивості і відношення оточуючого світу, що виділені в процесі практики і перетворені в об'єкт дослідження для розкриття їх спеціальних закономірностей.
Таким чином, предметом будь-якої науки є вивчення закономірностей об'єктивної дійсності, пов'язаних з її метою і завданнями. Предметом науки криміналістики виступають закономірності, що лежать у сфері судового дослідження і вивчаються з метою встановлення істини в кримінальному судочинстві.
Формування предмета науки криміналістики має певний історичний аспект, суть якого до цього часу становить дискусійну проблему. Предмет будь-якої науки розвивається: вдосконалюються його зміст і методи у відповідності до загального накопичення наукових знань та соціальних умов розвитку суспільства. Розвиток процесуальної думки наприкінці XIX ст. та нагальні потреби практики створили умови до відгалуження від фундаментальних правових галузей знань багатьох спеціальних, які мали спочатку прикладний характер. Це були судова медицина, криміналістика, судова психологія та ін.
Уперше про криміналістику як систему спеціальних знань згадав Г. Гросс у фундаментальній праці «Керівництво для судових слідчих як система криміналістики» (1892). Це - перша робота, в якій систематизовано накопичені тактичні і методологічні знання про розкриття злочинів, зібрано технічні засоби, які використовувались для цього. Г. Гросс назвав сукупність таких знань системою, а галузь знання, що їх вивчає,- криміналістикою. Предмет криміналістики він визначив так: ^Криміналістика по своїй суті починається там, ...де встановлюють,... яким саме способом вчинено злочини. Як досліджувати ці способи і розкривати їх, які були мотиви, що спричинили до злочину, яка була мета - про все це нам не говорить ні кримінальне право, ні процес. Все це складає предмет криміналістики».
Наступні визначення предмета криміналістики є вдосконаленням основних положень, які були зазначені у Г. Гросса ще понад 100 років тому.
До теперішнього часу вчені-криміналісти не дійшли єдиної думки про визначення предмета криміналістики, тобто дефініції, з якими ми зустрічаємось у криміналістичній літературі далеко не адекватні. Але оскільки основним предметом пізнання криміналістики є правопорушення, злочин, тому цей аспект проблеми є найбільш актуальним для наукового дослідження
.
Злочин є складним соціальним явищем, яке характеризується своєю структурою, зв'язками і відношеннями між його елементами. Пізнані та кількісно відтворені відношення набувають властивостей закономірностей, що належать саме цій структурі. Тому криміналістика досліджує злочин передусім як динамічний процес, тобто його діяльнісну сторону.
Завдання криміналістики поділяються на загальні та окремі (спеціальні).
Загальні завдання сформульовані на основі:
а) Конституції України;
б) законів Верховної Ради України;
в) указів Президента України;
г) постанов Уряду України.
Загальне завдання є основою для визначення часткових (спеціальних) завдань для кожної юридичної науки, у тому числі криміналістики.
Спеціальні завдання характеризують окрему юридичну науку, є орієнтиром і програмою її розвитку і вдосконалення. До таких завдань належать:
1) подальше вивчення об'єктивних закономірностей дійсності, на яких ґрунтується механізм вчинення злочину, виникнення джерел доказової інформації, які є складовими елементами предмета криміналістики; розвиток теоретичних засад для розробки нових методів і створення технічних засобів судового дослідження і попередження злочинів;
2) розробка нових і вдосконалення існуючих техніко-криміналістичних засобів, тактичних прийомів і методичних рекомендацій щодо збирання, дослідження, оцінювання та використання доказів;
3) розробка заходів щодо припинення вже розпочатого злочину та попередження того, що готується;
4) розробка слідчих, експертних методів та прийомів виявлення причин злочинності, визначення на їх основі головних напрямів криміналістичної діяльності;
5) розробка і вдосконалення організаційних, тактичних і методичних основ попереднього та судового слідства;
6) активне вивчення й узагальнення слідчої та судової практики, а також розробка автоматизованих інформаційних баз знань для забезпечення прийняття рішень під час розслідування і попередження злочинів.
Спеціальні завдання криміналістики - динамічні, вони змінюються залежно від соціальних змін у суспільстві і повинні служити потребам практики боротьби зі злочинністю, зміцненню законності і правопорядку. Конкретні завдання, у свою чергу, визначаються стосовно тих напрямків практики, що спрямовані на боротьбу зі злочинністю.
Наприклад, посилення боротьби з організованою злочинністю внесло до порядку денного питання про створення нових структурних підрозділів, розроблення нових технічних засобів, удосконалення кримінального і кримінально-процесуального законодавства, зокрема використання як самостійних доказів оперативних матеріалів відео-, звукозапису, кінозйомки. Тому розробка спеціальних засобів відеозапису, звукозапису, нових ідентифікаційних методик ототожнення джерел звукової інформації - все це є конкретними сучасними завданнями криміналістики.
Боротьба з організованою злочинністю, рекетом, охорона особистих і майнових прав громадян у ринкових умовах окреслили окреме завдання -дослідження методів і технічних засобів експлуатації вибухонебезпечних об'єктів, які все частіше використовуються мафіозними структурами. Сучасний стан боротьби зі злочинністю вимагає використання нових нетрадиційних джерел доказової інформації про сліди запаху, звуку, дослідження відбитків на молекулярному і атомарному рівнях - все це висуває нові часткові завдання перед наукою криміналістикою, яка, використовуючи останні досягнення природничих і технічних наук, пристосовує ці методи та засоби для розв'язання окремих завдань, трансформує їх у криміналістичну практику
.
Салтевський М. Криміналістика: у сучасному викладі. - К.: Кондор, 2006. – С. 24-25.
Криминалистика / Под ред. Яблокова Н.П. - М.: Юрист, 2007. – С. 15-16.
Гора І.В., Іщенко А.В., Колесник В.А. Криміналістика. - К.: Паливода, 2007. – С. 10-11.
*Адміністрація сайту не несе ніякої відповідальності за зміст і достовірність матеріалів, а також наслідки, які можуть виникнути унаслідок їх використання. Дані, що стосуються конкретних підприємств, імена є вигаданими, будь-який збіг - випадковий.