1. Усі наші роботи пройшли захист і отримали високу позитивну оцінку
.
2. Зателефонувавши за телефонами: 80505603140, 80673126507 (Микола) або написавши лист studentamua (собачка) mail.ru, ви отримаєте абсолютно достовірну і оперативну відповідь на ваші запитання.
3. Ви можете замовити цілу або тільки частину роботи:
- реферат - від 50 грн.
- контрольна - від 60 грн.
- курсова - від 200 грн.
- дипломна - від 500 грн.
4. За мінімальну доплату можуть бути внесені оперативно оновлення або переробки під ваші вимоги. Вартість доплати залежить від об'єму необхідного доопрацювання або переробки.
В рамках всіх доопрацювань і переробок дається ГАРАНТІЯ.
Поиск варианта отдыха в Карпатах
Booking.com
Форма заказа работ временно не работает. Если вы хотите купить какую-то работу, тогда просто отправьте СМС на номер 0505603140 или 0673126507 с вашим e-mail и ID номером работы (или темой)
.
На ваш e-mail вы получите варианты оплаты и, после её осуществления, работа будет отправленна вам в самые короткие строки.
Если возникнут вопросы, набирайте
0505603140 или 0673126507
(с 09:00-21:00)
Варіант 7. Сучасні технічні засоби і прийоми виявлення та фіксації слідів злочинця. Тактичний ризик у діяльності слідчого
ВСТУП 3
1. Сучасні технічні засоби і прийоми виявлення та фіксації слідів злочинця. Їх загальна характеристика та класифікація 5
2. Тактичний ризик у діяльності слідчого 15
3. Криміналістична характеристика злочинів у сфері службової діяльності. Типові слідчі ситуації та зміст першочергових слідчих дій. Особливості проведення слідчих дій 18
Висновки 31
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 33
Інтервал:
1,5
Кількість сторінок:
34
Рік написання:
2009
Ціна:
Для отримання паролю відкриття документа зробіть оплату будь-яким із нижче перерахованих способів і зателефонуйте
нам
Після оплати напішіть на адресу [email protected] і вкажіть ID роботи за яку ви перерахували кошти
Інші варіанти: 1) Переказ грошей із будь-якого відділення банку на розрахунковий рахунок; 2) переказ грошей на картку у будь-якому відділенні Приватбанку; 3) Переказ грошей через термінали «IBOX» - автомати миттєвої сплати у магазинах, супермаркетах і т.д.; 4) Оплата поповненням мобільного телефону
або дивіться детально
як отримати роботу за 10 хвилин!
Важливим завданням огляду місця події є знаходження слідів злочину. Звичайно не всі сліди, знайдені на місці пригоди, належать злочинцю. Вони можуть бути залишені потерпілими, їх родичами, знайомими та іншими особами, що не мають відношення до злочину
.
Сліди, виявлені на місці події, підлягають фіксації.. Закон передбачає такі способи фіксації слідів: фотографування, складання малюнків і схем, виготовлення відбитків і зліпків, протоколювання, копіювання, моделювання, вилучення предмета разом зі слідом, опис тощо.
Під час огляду предмета з метою відшукування слідів доцільно дотримуватися такої послідовності: першими фіксувати сліди запаху та мікрочасточок; виявити та фіксувати сліди пальців рук; останніми фіксують видимі сліди; не можна на слідоутворюючий об'єкт наносити сторонні сліди; якщо фіксація сліду пов'язана з ризиком його пошкодження, треба здійснювати вилучення сліда з предметом; дбайливо забезпечувати збереження слідів та їхніх копій від пошкоджень.
Під час виявлення слідів необхідно вжити заходів щодо їх збереження до вилучення. Для цього сліди рекомендується накрити підручними предметами, матеріалами. Як правило, з місця події рекомендується вилучати всі виявлені сліди. Практика показує, що навіть недостатньо чітки сліди можуть бути матеріалом для дослідження, оскільки в своїй сукупності вони дають найбільш точне уявлення про слідоутворюючий об'єкт
.
Виявлені сліди повинні бути вивчені і зафіксовані, тобто необхідно одержати від них усю важливу інформацію і зберегти для подальшого дослідження, для експертизи і суду.
Вивчення сліду на місці його виявлення дозволяє, по-перше, одержати відомості про об'єкт, що залишив слід. По-друге, визначити місце кожного сліду в обстановці місця події, «прив'язати» його до предметів, що знаходяться в приміщенні, чи ознак місцевості, що має суттєве значення для встановлення окремих епізодів чи обставин події злочину, а також наступного описування сліду в протоколі процесуальної дії.
Під час огляду необхідно спробувати визначити механізм утворення слідів. Нерідко він має суттєве значення для установлення обставин події, що розслідується. В даному випадку доцільно звертатись за допомогою до спеціаліста.
Фотознімки, малюнки і схеми слідів повинні бути відповідним чином приєднані до протоколу процесуальної дії.
Виготовлення зліпків слідів, особливо об'ємних - досить складна в технічному відношенні операція, в ході якої можлива суттєва зміна початкового виду сліду. Тому їх виготовлення повинно здійснюватися у випадку неможливого вилучення об'єкта в натурі і лише після фотографування слідів, складання малюнків і схем, описування слідів у протоколі. До виготовлення відбитків і зліпків доцільно залучати спеціалістів у галузі криміналістичної техніки.
Виготовлення відбитків поверхневих слідів здійснюється з допомогою слідокопіювальних плівок різного кольору, які у разі умілого поводження з ними дають можлиівість одержати добре збережені відображення сліду. Найчастіше відбитки виготовляються з виявлених шляхом спилювання порошками потожирових слідів пальців, у випадку неможливості вилучення предмета зі слідом в натурі його фізичну модель надійніше виготовити в лабораторних умовах, доручаючи дану справу спеціалістам.
Зліпки об'ємних слідів виготовляються з допомогою гіпсу, пластиліну, силіконових паст тощо. Одержані зліпки та умови їх виготовлення описуються в протоколі і приєднуються до нього.
Описування слідів у протоколі - важлива частина роботи слідчого зі слідами, оскільки є однією з умов забезпечення їх доказового значення. Під час описування в протокол вносяться відомості щодо методів виявлення сліду, місце його виявлення по відношенню до предметів, розташованих на місці події, та інші дані.
Усі сліди і їх копії, виявлені і вилучені з місця події, повинні бути упаковані так, щоб забезпечити збереження їх ознак. Упаковки супроводжуються номерами і надписами, опечатуються, а відомості про ці дії заносяться в протокол.
Знайти сліди рук на місці події важко з таких причин: 1) сліди рук звичайно малопомітні або зовсім невидимі без технічної обробки поверхні предмету, на якій вони залишені; 2) злочинці нерідко вживають спеціальних заходів, щоб не залишати на предметах, до яких вони торкалися руками, своїх слідів. Іноді вони скоюють злочин у рукавичках, витирають сліди на предметах, які брали руками, або забирають ці предмети з місця пригоди і десь знищують або викидають. Тому шукати сліди рук необхідно дуже ретельно на всіх предметах, і передусім виділяти ті сліди, які міг залишити злочинець і які потім можуть бути використаними для розкриття та розслідування злочину.
Питання, чи належать виявлені в ході огляду місця події сліди рук злочинцю, вирішується умінням правильно орієнтуватися в обстановці місця події, представляти собі характер скоєного злочину, визначати ті предмети, яких злочинець міг торкнутися руками, оцінювати місцезнаходження і положення слідів на предметах і встановлювати зв'язок між слідами рук та іншими слідами.
Перед тим, як приступити до пошуку слідів рук, необхідно вивчити обстановку місця події, з'ясувати, як діяв злочинець (як потрапив у помешкання, де ходив, що робив на місці пригоди, які предмети переміщав, яким шляхом вийшов тощо). Після цього потрібно в думці моделювати дії злочинця на місці пригоди для того, щоб визначити вірогідні предмети, на яких можуть залишитися сліди.
Якщо злочинець, наприклад, потрапив у приміщення, зламавши двері, слід ретельно оглянути їх поверхню, ручки, замок, косяки і т. ін. У випадку, коли він потрапив до приміщення через вікно, необхідно зібрати і ретельно оглянути всі уламки розбитого чи видавленого скла. Сліди рук також шукають на підвіконні, трубах та радіаторах опалення, під вікном, на предметах, які знаходились на підвіконні та скинуті з нього. Якщо злочин був скоєний у нічний час, оглядають вимикач, абажур настільних ламп, а також самі лампочки. Знаючи, яким чином злочинець потрапив до помешкання, і місце, звідки вкрадені речі або коштовності, встановлюють найбільш вірогідний шлях руху злочинця в кімнаті та оглядають предмети, які заважали йому рухатися спинки стільців, краї столів, тумбочки, стінки шаф, верхні частини ліжок.
Обов'язково слід оглянути предмети, звичайне положення яких змінене, наприклад, перекинуті меблі, речі, викинуті злочинцем із шафи, валізи і т. ін. Огляду підлягають також внутрішні сховища, які були розкриті злочинцем. Особливу увагу при цьому звертають на ручки, замки шаф та столів. Відшукуючи сліди рук, особливо ретельно потрібно оглянути пляшки, графини, склянки, келихи, тарілки та інший посуд, якщо передбачалося, що злочинець їв або пив на місці події.
У верхній частині дерми розташовані сосочки, які утворюють ряди (лінії). Покриті епідермісом, вони слугують основою валиків, що називаються папілярними лініями. Папілярні лінії складають різні візерунки (узори): дуги, петлі та завитки. Кожна папілярна лінія має свої особливості будови (пе-рериви, роздвоєння, потовщення, крапки тощо), їх розташування і форма - це часткові (окремі) ознаки папілярних візерунків. Поєднання загальних та окремих індивідуальних ознак складає неповторний папілярний візерунок, який відноситься до певного виду
.
Головними властивостями папілярних візерунків пальців рук, що мають криміналістичне значення, є безпосередність їх відображення, індивідуальність та стійкість.
Безпосередність відображення відбитків пальців, як і інших слідів людини, означає, що «власник» відбитка - діюча особа безпосередньо доторкалася до даного предмета, вказує на конкретну людину. Виявлення ж інших трасологічних слідів вимагає ще установлення людини, яка користується цими предметами.
*Адміністрація сайту не несе ніякої відповідальності за зміст і достовірність матеріалів, а також наслідки, які можуть виникнути унаслідок їх використання. Дані, що стосуються конкретних підприємств, імена є вигаданими, будь-який збіг - випадковий.