1. Усі наші роботи пройшли захист і отримали високу позитивну оцінку
.
2. Зателефонувавши за телефонами: 80505603140, 80673126507 (Микола) або написавши лист studentamua (собачка) mail.ru, ви отримаєте абсолютно достовірну і оперативну відповідь на ваші запитання.
3. Ви можете замовити цілу або тільки частину роботи:
- реферат - від 50 грн.
- контрольна - від 60 грн.
- курсова - від 200 грн.
- дипломна - від 500 грн.
4. За мінімальну доплату можуть бути внесені оперативно оновлення або переробки під ваші вимоги. Вартість доплати залежить від об'єму необхідного доопрацювання або переробки.
В рамках всіх доопрацювань і переробок дається ГАРАНТІЯ.
Поиск варианта отдыха в Карпатах
Booking.com
Форма заказа работ временно не работает. Если вы хотите купить какую-то работу, тогда просто отправьте СМС на номер 0505603140 или 0673126507 с вашим e-mail и ID номером работы (или темой)
.
На ваш e-mail вы получите варианты оплаты и, после её осуществления, работа будет отправленна вам в самые короткие строки.
Если возникнут вопросы, набирайте
0505603140 или 0673126507
(с 09:00-21:00)
ВСТУП 1
Розділ 1. Поняття, зміст і види касаційного провадження 3
Розділ 2. Форма і зміст касаційної скарги 9
Розділ 3. Процесуальний статус суб’єктів касаційного провадження 14
Розділ 4. Зміст та характеристика судового рішення прийнятого у касаційному провадженні 19
ВИСНОВКИ 27
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 29
Інтервал:
1,5
Кількість сторінок:
34
Рік написання:
2009
Ціна:
Для отримання паролю відкриття документа зробіть оплату будь-яким із нижче перерахованих способів і зателефонуйте
нам
Після оплати напішіть на адресу [email protected] і вкажіть ID роботи за яку ви перерахували кошти
Інші варіанти: 1) Переказ грошей із будь-якого відділення банку на розрахунковий рахунок; 2) переказ грошей на картку у будь-якому відділенні Приватбанку; 3) Переказ грошей через термінали «IBOX» - автомати миттєвої сплати у магазинах, супермаркетах і т.д.; 4) Оплата поповненням мобільного телефону
або дивіться детально
як отримати роботу за 10 хвилин!
Закон покладає на вищестоящу судову інстанцію перевірку правильності судового рішення, надаючи їй повноваження по скасуванню та зміні судового рішення, якщо воно не відповідає вимогам закону. Ця перевірка відбувається у процесуальній формі, яка є ознакою правосуддя, — у судовому засіданні, і побудована на демократичних засадах правосуддя.
Суд першої інстанції, розглядаючи і вирішуючи справу, встановлює і оцінює факти, які становлять предмет доказування у цій справі, дає їм правову оцінку і застосовує щодо них кримінальний закон. Він безпосередньо вислуховує показання підсудних, потерпілих, свідків, призначає проведення експертиз, досліджує письмові та речові докази, здійснює інші дії по безпосередньому дослідженню доказів.
Вищестояща судова інстанція має завданням перевірити правильність вирішення судом першої інстанції усіх названих вище питань. Здійснює вона це завдання також шляхом розгляду в судовому засіданні доказів як досудового, так і судового провадження
.
Особливість здійснення правосуддя при перевірці законності, обгрунтованості та справедливості судового рішення, яку проводить суд вищого рівня, полягає в тому, що вона відбувається в умовах недопущення ревізійної форми, перевірка йде лише в межах скарг осіб — учасників судового розгляду справи і подання прокурора, а не в повному обсязі пред'явленого обвинувачення, як це має місце в суді першої інстанції. При перевірці суд вищого рівня вправі вийти за межі вимог скарги чи подання прокурора, лише коли цим не погіршується становище засудженого.
Крім цього, провадження по перевірці законності, обгрунтованості та справедливості судових рішень є формою контролю, забезпеченням однакового розуміння і застосування закону судами усіх ланок. Здійснюється він з боку судів вищого рівня складом суддів, які мають більші знання і досвід, що є додатковою гарантією правосуддя.
Скасовуючи судове рішення, вищестояща інстанція вправі вказати на допущені судом нижчого рівня порушення закону, причини, які до них призвели, і засоби їх усунення при новому судовому розгляді справи. Ці вказівки обов'язкові для суду, який повторно розглядає справу.
Значення перегляду судових рішень полягає в тому, що перегляд сприяє досягненню мети законності і обгрунтованості судового рішення насамперед завдяки його превентивному впливу на дотримання законності у досудовому і судовому провадженні справи. Органи і посадові особи, які провадять судочинство (органи дізнання, слідчі, суд), усвідомлюють, що їх дії в разі порушення вимог чи допущення помилок будуть визнані незаконними, а судове рішення скасовано або змінено.
Перегляд судових рішень сприяє швидкому виправленню судових помилок та порушень закону і цим самим сприяє виконанню завдань кримінального судочинства по забезпеченню охорони прав, свобод і законних інтересів учасників судового розгляду, які шляхом звернення до вищестоящої судової інстанції в змозі захистити законні інтереси. Перегляд судових рішень перешкоджає виконанню незаконних і необгрунтованих судових рішень і цим самим слугує зміцненню правопорядку в державі.
Крім цього, після набрання судовим рішенням законної сили можливе виявлення якогось важливого нового факту у справі, що потребує відновлення справи.
І, нарешті, перегляд судових рішень є здійсненням контролю вищестоящих судів за судовою діяльністю судів нижчого рівня, спрямуванням судової практики в напрямку забезпечення однакового застосування закону в кримінальному судочинстві.
Отже, перегляд судових рішень у кримінальних справах — це урегульована законом діяльність судів вищого рівня по розгляду справ за скаргами учасників судового розгляду і поданням прокурора на судові рішення, що не набрали або набрали законної сили, та вирішення питання про законність, обгрунтованість і справедливість цих судових рішень.
Предметом перегляду судових рішень є: вироки, постановлені судами першої інстанції, та вироки суду присяжних; постанови судів першої інстанції про застосування чи незастосування примусових заходів виховного і медичного характеру; ухвали (постанови), винесені судами першої інстанції, про закриття справи або направлення справи на додаткове розслідування; вироки, ухвали і постанови апеляційного суду, постановлені ним як судом першої інстанції; вироки і ухвали апеляційного суду, постановлені ним в апеляційному порядку; інші постанови (ухвали), винесені судом першої інстанції, та ухвали судів апеляційної інстанції щодо них, за винятком випадків, визначених кримінально-процесуальним законом; ухвали касаційного суду, постановлені ним у касаційному порядку; окремі ухвали, постановлені місцевим, апеляційним і касаційним судом
.
Кримінально-процесуальний кодекс України передбачає кілька форм перегляду судових рішень у кримінальних справах, їх кількість обмежена, оскільки безкінечне оскарження судових рішень призведе до неефективності правосуддя. Закон визначає такі форми перегляду судових рішень:
1) у порядку апеляційного провадження;
2) у порядку касаційного провадження;
3) у порядку виключного провадження.
Перегляд судових рішень може стосуватися питань факту (фактичних обставин справи) і питань права (норм кримінального і кримінально-процесуального закону).
Для виправлення помилок суду першої інстанції у питаннях фактичних обставин вища судова інстанція наділяється повноваженнями дослідити повторно докази, які досліджувалися судом першої інстанції, а також додаткові докази, і на підставі дослідження і оцінки доказів встановити фактичні обставини справи. Такою формою перегляду судових рішень є перегляд в апеляційному порядку. Рішення апеляційної інстанції з питань фактичних обставин є остаточним. Перегляд такого рішення можливий лише у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Отже, однією з форм перегляду судових рішень є перегляд в апеляційному порядку. За апеляційною формою здійснюється перегляд судових рішень, які не набрали законної сили, внаслідок подання учасниками судового розгляду апеляції.
Перевіряючи правильність встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи, вища судова інстанція перевіряє і правильність застосування норм права, але неправильність застосування норм права (кримінального і кримінально-процесуального) призводить до незаконності судового рішення. Перевірка правильності застосування норм права вимагає високої кваліфікації суддів. Постановления законного судового рішення повинно гарантуватися наявністю можливості перевірки судового рішення ще й вищою (у порівнянні з апеляційною) інстанцією - касаційною. Отже, формою перегляду є й перегляд судових рішень у порядку касаційного провадження. За загальним правилом, рішення касаційної інстанції з питань правильності застосування норм кримінального і кримінально-процесуального закону є остаточним. Воно може переглядатися у виняткових випадках лише найвищою судовою інстанцією — Верховним Судом України або у зв'язку з нововиявленими обставинами, які свідчать про неправильність засудження або виправдання підсудного.
Дехто з дослідників цієї проблеми вказує, що перевірка у касаційному порядку повинна мати місце лише за умови проходження попередньої інстанції, тобто вважає, що «касація може допускатися лише за умови попереднього перегляду судової справи в апеляційному порядку». По-перше, автори цієї думки вважають, що відбувається перегляд справи, а не судового рішення. Незгода автора з цим вже була викладена. По-друге, на думку цих авторів, недоцільно переносити спір на розгляд суду вищого рівня, коли він може бути вирішений судом нижчого рівня. Проте при цьому не враховується, що особа могла бути позбавлена можливості подати апеляцію внаслідок порушення строку, але причини його порушення не були визнані обгрунтованими для поновлення строку, і тому справа в апеляційній інстанції не розглядалася. Отже, застереження щодо неможливості розгляду касації, якщо справа не розглядалася апеляційною інстанцією, означало б обмеження права особи на захист, що суперечить конституційній засаді
.
Щодо перегляду судових рішень у зв'язку з неправильним застосуванням кримінального закону та істотним порушенням кримінально-процесуального закону, то фактично — це повторний перегляд за підставами, які передбачені законом як касаційні, тобто перегляд з питань права. Окремі фахівці називають такий перегляд повторною касацією. Саме так ця форма перегляду називається у проекті нового КПК, що розглядався Верховною Радою України.
Сірий М. Система перегляду судових рішень в Україні: погляд у майбутнє // Юридичний журнал. — 2003. — № 3. — С. 118.
*Адміністрація сайту не несе ніякої відповідальності за зміст і достовірність матеріалів, а також наслідки, які можуть виникнути унаслідок їх використання. Дані, що стосуються конкретних підприємств, імена є вигаданими, будь-який збіг - випадковий.