1. Усі наші роботи пройшли захист і отримали високу позитивну оцінку
.
2. Зателефонувавши за телефонами: 80505603140, 80673126507 (Микола) або написавши лист studentamua (собачка) mail.ru, ви отримаєте абсолютно достовірну і оперативну відповідь на ваші запитання.
3. Ви можете замовити цілу або тільки частину роботи:
- реферат - від 50 грн.
- контрольна - від 60 грн.
- курсова - від 200 грн.
- дипломна - від 500 грн.
4. За мінімальну доплату можуть бути внесені оперативно оновлення або переробки під ваші вимоги. Вартість доплати залежить від об'єму необхідного доопрацювання або переробки.
В рамках всіх доопрацювань і переробок дається ГАРАНТІЯ.
Поиск варианта отдыха в Карпатах
Booking.com
Форма заказа работ временно не работает. Если вы хотите купить какую-то работу, тогда просто отправьте СМС на номер 0505603140 или 0673126507 с вашим e-mail и ID номером работы (или темой)
.
На ваш e-mail вы получите варианты оплаты и, после её осуществления, работа будет отправленна вам в самые короткие строки.
Если возникнут вопросы, набирайте
0505603140 или 0673126507
(с 09:00-21:00)
ВСТУП 3
Розділ 1. Суть, будова банківської системи 5
Розділ 2. Функціонування банківської системи 23
Розділ 3. Перспективи розвитку банківської системи України 32
ВИСНОВКИ 38
Список використаної літератури 40
Додатки 42
Інтервал:
1,5
Кількість сторінок:
42
Рік написання:
2009
Ціна:
Для отримання паролю відкриття документа зробіть оплату будь-яким із нижче перерахованих способів і зателефонуйте
нам
Після оплати напішіть на адресу [email protected] і вкажіть ID роботи за яку ви перерахували кошти
Інші варіанти: 1) Переказ грошей із будь-якого відділення банку на розрахунковий рахунок; 2) переказ грошей на картку у будь-якому відділенні Приватбанку; 3) Переказ грошей через термінали «IBOX» - автомати миттєвої сплати у магазинах, супермаркетах і т.д.; 4) Оплата поповненням мобільного телефону
або дивіться детально
як отримати роботу за 10 хвилин!
Банківська система України започаткована після прийняття Верховною Радою України у березні 1991 року Закону України "Про банки і банківську діяльність". Вона є дворівневою і складається з Національного банку України та банків різних видів і форм власності.
Національний банк України є центральним банком, який проводить єдину державну грошового-кредитну політику з метою забезпечення стабільності національної грошової одиниці.
Банки створюються на акціонерних або пайових засадах юридичними та фізичними особами. Свої функції банки реалізують через виконання таких операцій, як залучення коштів підприємств, установ, організацій, населення на депозитні, вкладні рахунки та недепозитне залучення коштів; кредитування суб'єктів господарської діяльності та громадян, вкладання у цінні папери, формування касових залишків та резервів, формування інших активів; касове та розрахункове обслуговування народного господарства, виконання валютних та інших банківських операцій.
Банки у своїй діяльності керуються Конституцією України, Законами України "Про Національний банк України", "Про банки і банківську діяльність", законодавством України про акціонерні товариства та інші види господарських товариств, іншими законодавчими актами України, нормативними актами Національного банку України і своїми статутами.
З січня 1998 року банківська система України перейшла на міжнародні стандарти бухгалтерського обліку і статистики.
У період економічних реформ, які розпочалися у 1989-1992 рр. В Україні в основному сформувалася нова банківська система, що базується на основі роздержавлення і розвитку кредитних інститутів різних форм власності. Система кредито-фінансових інститутів складається сьогодні з двох рівнів – відомств Національного банку України (НБУ) і комерційних банків (КБ).
На протязі останніх років пройшло інтенсивне зростання загальної кількості комерційних банків, склалася інфраструктура ринку, в обіг були введені основні інститути, задіяна система державного регулювання і контролю діяльності, необхідна законодавча база, підготовлена достатня кількість кваліфікованих банківських кадрів, склались базові передумови для повноцінного функціонування банківських інститутів в умовах ринкової економіки
.
У 1995-1996 рр. Завершився етап екстенсивного розвитку банківської системи, її діяльності, характеру взаємодії з іншими економічними структурами, відомставами і організаціями, включаючи державу. Таким чином, сучасна банківська система України була сформована і створена в основному у період з 1989 по 1994 р. На сьогоднішній день вона має дворівневуструктуру.
Перший рівень – Національний банк України (НБУ).
Другий рівень – система комерційних банків.
За станом на 1 січня 1999 р. в Українській республіканській книзі реєстрації банків було зареєстравано 214 комерційних банків. З них 177 мали ліцензію НБУ на здійсненя банківських операцій. Це, в основному, працюючі банки. З яких 54 банки НБУ було віднесено до категорії проблемних., із них 20 перебувало у режимі фінансового оздоровлення. У чотирьох банків відізвані ліцензії на здійсненя банківських операцій, 30 банків знаходилися в стадії ліквідації.
За станом на 01.01.2009 р. в Державному реєстрі банків зареєстровано 198 банків (див. додаток 1), що становлять сектор інших депозитних корпорацій. Упродовж 2008 року до нього було занесено 7 банків та виключено 7 банків (з них 6 – у зв'язку з ліквідацією, 1 – у зв'язку з реорганізацією). Мережа банківських установ на 01.01.2009 р. налічувала 1314 діючих філій. Інші депозитні корпорації на кінець грудня мали 102 дочірні компанії. Середньооблікова чисельність працівників, зайнятих в секторі інших депозитних корпорацій, на кінець 2008 року становила 279.8 тис. осіб і збільшилася за рік на 14.4%
.
На кінець грудня в Україні діяло 53 банки, створених за участю іноземного капіталу, у тому числі 17 банків – зі 100% іноземним капіталом, на початку року 47 та 17 банків відповідно. За станом на 01.01.2009 р. ліцензії на здійснення банківських операцій (у тому числі ліцензію на здійснення валютних операцій) мали 184 банки. Упродовж 2008 року було зупинено або припинено дію ліцензії на здійснення окремих банківських операцій – у 7 банків, у тому числі на здійснення валютних операцій – у 6 банків. В 1 банку було відкликано ліцензії на здійснення усіх банківських операцій (у тому числі валютних).
У регіональному розрізі найбільше інших депозитних корпорацій, що подають звітність Національному банку України, було зареєстровано у м. Києві та Київській області – 112 банків (61.5% від загальної кількості). Серед інших регіонів лідерами були – Дніпропетровська (14 банків), Донецька та Харківська (11 банків) і Одеська області (10 банків).
У стадії ліквідації за станом на 01.01.2009 р. перебувало 13 банків (або 6.6% від загальної кількості банків у Державному реєстрі банків), з яких 10 ліквідуються за рішенням Національного банку України, 3 банки – за рішенням господарських (арбітражних) судів. Заборгованість клієнтів за кредитами перед іншими депозитними корпораціями, що знаходяться в режимі ліквідації, на кінець грудня становила 1.3 млрд. грн., а вимоги клієнтів за депозитами – 0.4 млрд. грн.
Активи інших депозитних корпорацій протягом 2008 року зросли на 56.9% до 969.3 млрд. грн. Це відбулося переважно за рахунок нарощування обсягів вимог до інших секторів економіки (частка яких в структурі активів зросла з 71.8 до 77.8%) та вимог до нерезидентів (із 5.0 до 6.0%), які збільшилися за рік відповідно на 88.5 та 70.1%.
Як і раніше, значну частку пасивів інших депозитних корпорацій становили зобов'язання за депозитами, залученими в інших секторах економіки10, – 36.9%, у тому числі депозити домашніх господарств – 22.7%. Проте протягом року питома вага зобов'язань за депозитами, залученими в інших секторах економіки, зменшилась на 8.4 процентного пункту, депозитів домашніх господарств – на 4.7 процентного пункту. Темп зростання зобов'язань перед нерезидентами сповільнився до 196.4 порівняно із 223.1% на кінець 2007 року
.
Кошти акцій та інших форм участі в капіталі інших депозитних корпорацій упродовж 2008 року збільшились на 78.3% і на 01.01.2009 р. становили 135.8 млрд. грн. Продовження тенденції до перевищення темпів зростання вимог інших депозитних корпорацій за кредитами над зобов'язаннями інших депозитних корпорацій за депозитами, залученими у нефінансових корпорацій та домашніх господарств, призвело до подальшого зменшення коефіцієнта забезпечення кредитів депозитами, особливо довгострокових. Більшою мірою це було притаманно операціям інших депозитних корпорацій з нефінансовими корпораціями.
Розглянемо
більш детально структур
у та
функції
банк
і
всько
ї
системи в економіці ринкового типу. В такій економіц
і
кредитно-банківська система представлена великим набором банків та пов'язаних з ними різноманітних кредитно-фінансових
установ.
В
організаційном
у аспекті банківська система є
сукупністю
взаємопов'язаних
та вза
є
модіючих банків, кожний з яких
викон
ує функції, які
випливають
з його призначення. Розрізняють емісійні, комерційні, інвестиційні, іпотечні, ощадні банки, різні фінансові
компанії
(пенсійні, соціальні,
інноваційні).
В
сукупності
всі ці фінансово-кредитні
установи
утворюють
банківськ
у кредитн
у
систему.
Банківська система в Україні має дворівневу побудову: на першому рівні — Національний банк України, на другому — комерційні банки.
Провідне місце в банківській системі належить Національному банку України (НБУ). Він покликаний провадити єдину політику в сфері грошового обігу, зміцнення національної грошової одиниці — гривні.
Національному банку України надано монопольне право на випуск грошей (емісію). Він виконує роль емісійного центру. Банк зберігає резервні фонди грошових знаків, дорогоцінні метали, у тому числі золото, валютні запаси
.
Національний банк України обслуговує державний борг країни, дає дозвіл на створення (реєстрацію) комерційних банків.
Барилюк М. Розвиток економіки України і банки / Обрій. ПІБ. - № 5. - травень 2006. – С. 34-35.
Бюллетень Національного банку України // Щомісячне аналітично-статистичне видання Національного банку України. - № 3/2009 (192). – С.49-50.
Бюллетень Національного банку України // Щомісячне аналітично-статистичне видання Національного банку України. - № 3/2009 (192). – С.49-50.
Стрельбицька Л.М., Стрельбицький М.П. Основи безпеки банківської системи України та банківської діяльності / За ред. М. П. Стрельбицького. – К.: Кондор, 2006. – С. 98-99.
*Адміністрація сайту не несе ніякої відповідальності за зміст і достовірність матеріалів, а також наслідки, які можуть виникнути унаслідок їх використання. Дані, що стосуються конкретних підприємств, імена є вигаданими, будь-який збіг - випадковий.