1. Усі наші роботи пройшли захист і отримали високу позитивну оцінку
.
2. Зателефонувавши за телефонами: 80505603140, 80673126507 (Микола) або написавши лист studentamua (собачка) mail.ru, ви отримаєте абсолютно достовірну і оперативну відповідь на ваші запитання.
3. Ви можете замовити цілу або тільки частину роботи:
- реферат - від 50 грн.
- контрольна - від 60 грн.
- курсова - від 200 грн.
- дипломна - від 500 грн.
4. За мінімальну доплату можуть бути внесені оперативно оновлення або переробки під ваші вимоги. Вартість доплати залежить від об'єму необхідного доопрацювання або переробки.
В рамках всіх доопрацювань і переробок дається ГАРАНТІЯ.
Поиск варианта отдыха в Карпатах
Booking.com
Форма заказа работ временно не работает. Если вы хотите купить какую-то работу, тогда просто отправьте СМС на номер 0505603140 или 0673126507 с вашим e-mail и ID номером работы (или темой)
.
На ваш e-mail вы получите варианты оплаты и, после её осуществления, работа будет отправленна вам в самые короткие строки.
Если возникнут вопросы, набирайте
0505603140 или 0673126507
(с 09:00-21:00)
ВСТУП 3
Розділ 1. Віктимологія як один напрямків кримінологічної науки 7
1.1. Поняття та предмет віктимології 7
1.2. Виникнення та розвиток віктимології: історично-порівняльний аналіз 18
1.3. Кримінальна віктимологія як один з напрямків кримінологічних досліджень 31
Розділ 2. Жертва злочину як основний елемент предмету віктимології 43
2.1. Поняття „жертви злочину” та його співвідношення з поняттям „потерпілого від злочину” 43
2.2. Класифікація жертв злочину: критерії підходу, проблеми класифікації 51
2.3. Типологія жертв злочину 59
2.4. Індивідуальна та масова віктимність 63
Розділ 3. Кримінологічні аспекти віктимологічної профілактики як один із засобів попередження злочинності 70
3.1. Віктимологічна профілактика: поняття, особливості і проблеми 70
3.2. Загальна та індивідуальна віктимологічна профілактика 74
3.3. Правове, організаційне та інформаційне забезпечення віктимологічної профілактики як одного із способів попередження злочинів 82
ВИСНОВКИ 92
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 96
Інтервал:
1,5
Кількість сторінок:
102
Рік написання:
2009
Ціна:
Для отримання паролю відкриття документа зробіть оплату будь-яким із нижче перерахованих способів і зателефонуйте
нам
Після оплати напішіть на адресу [email protected] і вкажіть ID роботи за яку ви перерахували кошти
Інші варіанти: 1) Переказ грошей із будь-якого відділення банку на розрахунковий рахунок; 2) переказ грошей на картку у будь-якому відділенні Приватбанку; 3) Переказ грошей через термінали «IBOX» - автомати миттєвої сплати у магазинах, супермаркетах і т.д.; 4) Оплата поповненням мобільного телефону
або дивіться детально
як отримати роботу за 10 хвилин!
Серед віктимологічних аспектів злочинності слід зазначити кримінально-правові дослідження «провини потерпілого», вплив особистих особливостей і поведінки жертви на кваліфікацію злочину.
Жертва завжди привертала до себе увагу криміналістів. Проте жертва злочину була одним з основних джерел отримання дійсної інформації, вона не була об'єктом спеціального криміналістичного дослідження і розглядалася лише попутно. Але останнім часом ситуація міняється.
Значення віктимологічних даних (положень) для кримінології якраз і полягає в тому, що віктимологія переконує в специфічності жертви як самостійного об'єкту вивчення і показує необхідність глибокого багатобічного дослідження. Віктимологія розширює традиційні межі досліджень кримінології, висуває нові, специфічно віктимологічні аспекти і напрями вивчення жертви злочину.
Кримінальна віктимологія має не тільки теоретичне значення для правильного з'ясування такого соціального явища, як злочинність. Вона має і велике практичне значення - для кращої організації профілактики правопорушень і боротьби із злочинністю, зміцнення правопорядку в цілому. Зараз стає все більш очевидним, що із злочинністю можна успішно боротися як шляхом скорочення потенційних правопорушників, так і застосовуючи широкий комплекс заходів по зменшенню числа можливих жертв злочинів. Чим краще людина буде захищена від будь-яких посягань на її фізичну, майнову і моральну недоторканність, тим міцніше стане правопорядок. Основним завданням кримінальної віктимології якраз і є вироблення заходів, які допомагали б людині уникати таких ситуацій, коли приводом правопорушень можуть стати її особові якості або поведінка в передзлочинний період.
Все сказане має пряме і безпосереднє відношення до предмету соціології і кримінології, до теоретичної і практичної діяльності інститутів управління справами суспільства і держави, зокрема до діяльності правоохоронних органів.
Рис. 1.2. Специфічні категорії віктимології
Отже, віктимологія може розглядатися як окремий, до певної міри самостійний, напрям кримінології, який займається безпосередньо жертвою злочину і містить сукупність знань про жертву, її біологічні, психологічні, соціальні якості, її відносини до злочинця, поведінки в ситуаціях, передуючих злочину, безпосередньо у момент скоєння злочину, а також після злочину.
Предмет вивчення сучасної кримінальної віктимології - це жертва злочину, її особа і поведінка, що знаходиться в тому або іншому зв'язку, з сучасним злочином; її відносини (правові, економічні і тому подібне) до злочинця до моменту скоєння злочину, до інших осіб навколишнього середовища, в якому скоївся злочин або дозріла криміногенна обстановка.
Одним з основних питань віктимології є роль потерпілого у виникненні віктимно-криміногенної ситуації, в генезисі злочинного діяння. Вивчення особи і поведінки жертви, її відношення до злочинця має безперечне значення для розкриття злочинного діяння .
Але якщо віктимологія пов'язана з кримінологією (точніше: є одним з її напрямів), то, напевно, буде цікаво дізнатися, а що ж є їх симбіозом, тобто «кримінальна віктимологія», що вивчає страшне соціальне явище - злочинність?
Річ у тому, що вивченням потерпілого від злочину, як ми вже відзначали, давно займається ряд дисциплін правового циклу. Проте всі вони, і в першу чергу кримінологія, вивчаючи жертву злочину, свої основні зусилля підпорядковують пошуку відповіді на питання: хто скоїв злочин, хто є правопорушник, чим продиктована його протиправна поведінка. І лише кримінальна віктимологія вивчає жертву злочину як головний і самостійний предмет свого дослідження. Кажучи про кримінальну віктимологію, мають на увазі не жертву взагалі (наприклад, нещасних випадків) і не потерпілих від будь-якого правопорушення (адміністративного, цивільного, трудового), а жертву злочину. Користуючись терміном «віктимологія», частіше всього мають на увазі саме її кримінальний аспект, хоча і її інші значення не повинні випускатися з уваги.
Важливо відзначити, що кримінальна віктимологія - комплексна міждисциплінарна галузь науки. Вона розглядає проблему жертви злочину перш за все з позицій кримінального права і кримінології, кримінального процесу і криміналістики. Кримінальну віктимологію цікавлять лише ті злочини, в зародження і розвиток яких внесли внесок самі потерпілі, тобто де особові якості, а також поведінка жертви зумовили, в тій чи іншій мірі, дії злочинців.
Якщо кримінологія вивчає злочинність, то віктимологія вивчає іншу сторону того ж діяння, яку можна умовно назвати віктимністю. Тому для віктимології основоположними поняттями є «віктимність» і «віктимізація» .
З позицій загальновизнаного «здорового глузду» злочинець і його жертва несумісні (як, наприклад, «світло і тьма», «вовк і ягня»). Основну роль в зародженні і розвитку злочинної поведінки людини грають, разом з соціально-економічними і політичними умовами його буття, і його етичні, соціально-психологічні якості. Вони включають систему поглядів, звичок, установок того кола, де він обертається, тобто мікросередовища. І часто вони несуть зовсім не позитивний, а негативний характер.
У одних випадках жертва поводиться пасивно, ніяк не реагуючи на поведінку злочинця, не даючи йому ніякої відсічі, в інших - своєю поведінкою провокує протиправні дії, в третіх - дуже легковажно відноситься до можливих наслідків від її зв'язку із злочинцем. Тому, як не дивно, поведінка жертви спочатку може нести в собі посилку до здійснення протиправної дії по відношенню до неї.
Актуальність і найбільший інтерес для віктимології на нинішньому етапі її розвитку представляють не тільки статистичні дані про жертву, результати соціологічних досліджень, що зачіпають переважно кількісні характеристики жертв і їх взаємини із злочинцем, інший фактичний матеріал про жертву. Необхідно звернути увагу разом з тим і на якісну, сутнісну сторону проблеми, зв'язану, зокрема, з її основними дефініціями, і визначається це як тим, що віктимологія є порівняно новим науковим напрямом, так і тим, що існують різні думки учених щодо її основних понять.
На сучасному етапі розвитку науки кримінології в цілому і віктимології зокрема ми маємо повне право говорити про погляди вітчизняних учених, що вже сформувалися, на віктимологію як на окрему теорію кримінології. Спробуємо виділити головні характеристики віктимологічної теорії як самостійну галузь знання:
- віктимологія, що вже сформувалася, хоча і відносно новий, в рамках кримінології, науковий напрям;
- віктимологія, по-перше, поповнює віктимологічною інформацією про потерпілого характеристики злочинності, розроблені іншими науками (кримінальним правом, кримінальним процесом, криміналістикою і теорією оперативно-розшукової діяльності), а по-друге, при виникненні зворотних зв'язків сама використовує знання вказаних наук для розвитку своєї теорії і вироблення практичних заходів по віктимологічному попередженню злочинності;
- віктимологія вже встигла розробити (і продовжує удосконалювати) комплекс науково обгрунтованих заходів і рекомендацій, направлених на зниження віктимності громадян як потенційних жертв злочинів;
- віктимологія виступає науковою і методологічною основою здійснення попередження кримінальної віктимності, тобто віктимологічного попередження злочинності і віктимологічного забезпечення національної безпеки України;
- весь широкий круг даних віктимологічних проблем пов'язаний із злочинністю і її попередженням і здійснюється з урахуванням осмислення значущості віктимної поведінки жертви в механізмі злочинної поведінки з метою зниження її ж віктимності .
Необхідно відзначити, що віктимологічна теорія, будучи по суті різновидом соціологічних (або соціолого-юридичних) теорій, володіє всіма їх ознаками і структурними елементами. На загальному рівні віктимологічна теорія пояснює процеси інстітуціоналізації і дєїнституціоналізації різних сторін віктимності і віктимізації жертв злочинів.
*Адміністрація сайту не несе ніякої відповідальності за зміст і достовірність матеріалів, а також наслідки, які можуть виникнути унаслідок їх використання. Дані, що стосуються конкретних підприємств, імена є вигаданими, будь-який збіг - випадковий.