1. Усі наші роботи пройшли захист і отримали високу позитивну оцінку
.
2. Зателефонувавши за телефонами: 80505603140, 80673126507 (Микола) або написавши лист studentamua (собачка) mail.ru, ви отримаєте абсолютно достовірну і оперативну відповідь на ваші запитання.
3. Ви можете замовити цілу або тільки частину роботи:
- реферат - від 50 грн.
- контрольна - від 60 грн.
- курсова - від 200 грн.
- дипломна - від 500 грн.
4. За мінімальну доплату можуть бути внесені оперативно оновлення або переробки під ваші вимоги. Вартість доплати залежить від об'єму необхідного доопрацювання або переробки.
В рамках всіх доопрацювань і переробок дається ГАРАНТІЯ.
Поиск варианта отдыха в Карпатах
Booking.com
Форма заказа работ временно не работает. Если вы хотите купить какую-то работу, тогда просто отправьте СМС на номер 0505603140 или 0673126507 с вашим e-mail и ID номером работы (или темой)
.
На ваш e-mail вы получите варианты оплаты и, после её осуществления, работа будет отправленна вам в самые короткие строки.
Если возникнут вопросы, набирайте
0505603140 или 0673126507
(с 09:00-21:00)
Вступ 3
Розділ 1. Поняття страхування. Види та форми страхування 5
Розділ 2. Поняття договору страхування 13
Розділ 3. Права та обов’язки сторін за договором страхування 20
Розділ 4. Звільнення страховика від відповідальності 23
Висновки 30
Список використанОЇ ЛІТЕРАТУРИ 32
Інтервал:
1
Кількість сторінок:
33
Рік написання:
2009
Ціна:
Для отримання паролю відкриття документа зробіть оплату будь-яким із нижче перерахованих способів і зателефонуйте
нам
Після оплати напішіть на адресу [email protected] і вкажіть ID роботи за яку ви перерахували кошти
Інші варіанти: 1) Переказ грошей із будь-якого відділення банку на розрахунковий рахунок; 2) переказ грошей на картку у будь-якому відділенні Приватбанку; 3) Переказ грошей через термінали «IBOX» - автомати миттєвої сплати у магазинах, супермаркетах і т.д.; 4) Оплата поповненням мобільного телефону
або дивіться детально
як отримати роботу за 10 хвилин!
Перш за все необхідно дати визначення, що ж таке договір страхування.
Предметом
договору страхування можуть бути майнові інтереси, які не суперечать закону і пов'язані з життям, здоров'ям, працездатністю та пенсійним забезпеченням (особисте страхування); володінням, користуванням і розпорядженням майном (майнове страхування); відшкодуванням шкоди, завданої страхувальником третім особам (страхування відповідальності). Крім цього, у договорі страхування мають бути визначені: страховий ризик (перелік страхових випадків), розмір страхової суми, розмір страхового платежу і строки його сплати, строк дії договору та інші умови, визначені актами цивільного законодавства (статті 980, 982 ЦК України)
.
Страхування відповідальності передбачає встановлення у договорі ліміту відповідальності страхувальника, який бере на себе страховик. Визначити наперед розмір шкоди, заподіяної страхувальником третім особам, неможливо. Тому при укладенні договору страхування відповідальності еквівалентом страхової суми береться середня ймовірна величина збитків, заподіяних, наприклад, джерелом підвищеної небезпеки за певний період на певній території.
Слід відзначити, що за бажанням сторін істотними можуть бути визнані й інші умови. До них належать: момент набрання договором страхування чинності, франшиза, пільги та знижки. Специфічною умовою, що часто фігурує у договорах страхування, є франшиза.
Франшиза —
це частина збитків, що не відшкодовується страховиком згідно з договором страхування (ст. 9 Закону України «Про страхування»). Ці збитки покриваються страхувальником самостійно за рахунок власних коштів. У договорі страхування франшиза встановлюється у твердому грошовому еквіваленті або у відсотковому відношенні до страхової суми. Розрізняють умовну та безумовну франшизу.
Умовна франшиза
передбачає звільнення страховика від обов'язку відшкодувати збитки, що не перевищують встановленої суми, і повне відшкодування збитків, розмір яких є більшим від суми франшизи. Встановлення у договорі
безумовної франшизи
означає, що зі страхового відшкодування завжди вираховується сума франшизи.
Договір страхування - це угода двох або кількох осіб, яка спрямована на встановлення, зміну або розірвання між ними правових зв'язків (прав і обов'язків).
Зміст договору страхування як юридичного факту визначається сукупністю його умов
Визначення змісту договору страхування має велике практичне значення, оскільки від цього залежать особливості виникнення прав і обов'язків його учасників, можливість належного виконання ними своїх зобов'язань
.
Як передбачено цивільним законодавством, договір вважається укладеним, якщо між сторонами в належній формі досягнуто згоди за всіма його істотними умовами.
Істотними умовами договору страхування є предмет договору, умови, які законодавством визнані суттєвими або необхідними для договорів даного виду, а також всі ті умови, щодо яких за заявою однієї зі сторін має бути досягнуто згоди.
Отже, під істотними умовами договору розуміємо умови (пункти), передбачені як обов'язкові норми права, що регулюють конкретні договірні відносини.
До суттєвих умов договору страхування, крім предмета страхування і розміру страхового внеску (премії), належить умова, що стосується страхового випадку. Події, визначені як страхові випадки, що тягнуть за собою виплату страхових сум, мають бути чітко зафіксовані в договорі і погоджені сторонами.
Нині на практиці застосовуються розроблені страховими організаціями (компаніями) умови (правила) з різних видів особистого і майнового страхування, що відбивають діловий імідж і фінансово-підприємницькі можливості страхувальників.
Цими умовами і правилами часто визначається весь комплекс істотних (та інших) умов, які становлять зміст страхового договору. Угода сторін зводиться, по суті, до прийняття умов договору або до відмови від укладення договору страхування на запропонованих страховиком умовах і конкретизації окремих (розмір страхової суми, строк і т. д.) в індивідуальних договорах страхування.
На ринку страхових послуг поширюється "продаж страхових полісів", в яких усі умови страхового договору передбачені в односторонньому порядку страховиком. Придбавши такий поліс страхувальник "погоджується" із запропонованими умовами.
Проте, хоча визначальною ознакою договору є угода сторін, для деяких цивільно-правових договорів самої лише такої угоди замало. Потрібно виконати ще певні дії, наприклад передати речі, гроші, сплатити внески, після чого договір вважається укладеним.
Такі договори іменуються реальними (на відміну від консенсуальних). До них належить договір страхування, який набирає чинності з моменту сплати страхувальником першого страхового внеску (якщо договором або законом не передбачено інше). Договори страхування укладаються за правилами страхування.
Факт укладення договору страхування може засвідчуватися страховим свідоцтвом (полісом, сертифікатом), що є формою договору страхування.
Правове значення страхового полісу (свідоцтва) полягає в тому, що він поєднує в собі функції документа, який згідно з вимогами законодавства надає договору письмової форми, засвідчує згоду страхувальника на пропозицію страховика укласти договір і є доказом укладення страхового договору.
Отже, законодавство тлумачить страховий поліс лише як можливий доказ факту укладення договору страхування, до того ж із доданням правил страхування.
У Законі докладно висвітлюються реквізити, які мають подаватися у страховому свідоцтві (полісі), а саме:
1. Назва документу.
2. Назва та адреса страховика.
3. Прізвище, ім'я, по-батькові або назва страхувальника та застрахованої особи, їхні адреси та дати народження.
4. Прізвище, ім'я, по-батькові, дата народження або назва вигодонабувача та його адреса.
5. Зазначення об'єкта страхування.
6. Розмір страхової суми за договором страхування, відмінним від договору страхування життя.
7. Розмір страхової суми та (або) розміри страхових виплат за договором страхування життя.
8. Перелік страхових випадків.
9. Розміри страхових внесків (платежів, премій) і строки їх сплати.
10. Страховий тариф (страховий тариф не визначається для страхових випадків, для яких не встановлюється страхова сума).
11. Строк дії договору.
12. Порядок зміни і припинення дії договору.
13. Умови здійснення страхової виплати.
14. Причини відмови у страховій виплаті.
15. Права та обов'язки сторін і відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов договору.
16. Інші умови за згодою сторін.
17. Підписи сторін.
Уповноважений орган має право встановлювати додаткові вимоги до договорів страхування життя та договорів страхування майна громадян.
Розглянемо зобов'язання, які виникають з договорів добровільного страхування.
Відповідно до установчих документів та одержаної ліцензії страховики можуть здійснювати такі види страхування:
1. Особисте - страхування життя; від нещасних випадків; медичне страхування.
2. Майнове - страхування засобів наземного, повітряного, водного транспорту; страхування вантажів; інших видів майна; фінансових ризиків.
3. Відповідальності.
4. Перестрахування.
5. Інші види страхування, визначені в ліцензії.
Однією з тенденцій удосконалення страхового законодавства є пріоритетний розвиток різних видів добровільного страхування.
Підставами виникнення зобов'язань з добровільного страхування виступають договори майнового чи особистого страхування або перестрахування.
За загальними правилами, договір страхування є реальним, бо до внесення першого страхового платежу він не набирає чинності, якщо інше не передбачено умовами страхування. Він укладається у письмовій формі шляхом видачі страхувальникові страхового свідоцтва (сертифіката), а в морському страхуванні - поліса.
Для укладення договору страхування страхувальник подає страховикові письмову заяву за формою, встановленою страховиком, або іншим чином заявляє про свій намір укласти договір страхування. Факт укладення договору засвідчується видачею страхового свідоцтва (поліса, сертифіката). Договір страхування має містити:
* Назву документа;
* Назву та адресу страховика;
* Прізвище, ім'я, по-батькові громадянина або назву юридичної особи - страхувальника та його адресу;
* Зазначення об'єкта страхування;
* Розмір страхової суми;
* Вказівку на страховий ризик;
* Розмір страхового платежу і строки його сплати;
* Строк дії договору та порядок його зміни чи припинення;
* Інші умови за згодою сторін або визначені актами цивільного законодавства;
* Підписи сторін.
Договір страхування - двосторонній, адже права та обов'язки мають обидві сторони договору - страхувальник і страховик.
Зокрема, страховик за договором страхування зобов'язаний:
1. Ознайомити страхувальника з умовами і правилами страхування.
2. Протягом двох робочих днів, як тільки стало відомо про настання страхового випадку вжити заходів щодо оформлення всіх необхідних документів для своєчасної виплати страхової суми або страхового відшкодування страхувальникові.
Залетов О.М., Слюсаренко О.О. Основи страхового права України. — К.: Лібра, 2003. – С. 142-143.
Харитонов Є.О., Старцев О.В. Цивільне право України. - К.: Істина, 2007. – С. 645-646.
*Адміністрація сайту не несе ніякої відповідальності за зміст і достовірність матеріалів, а також наслідки, які можуть виникнути унаслідок їх використання. Дані, що стосуються конкретних підприємств, імена є вигаданими, будь-який збіг - випадковий.