1. Усі наші роботи пройшли захист і отримали високу позитивну оцінку
.
2. Зателефонувавши за телефонами: 80505603140, 80673126507 (Микола) або написавши лист studentamua (собачка) mail.ru, ви отримаєте абсолютно достовірну і оперативну відповідь на ваші запитання.
3. Ви можете замовити цілу або тільки частину роботи:
- реферат - від 50 грн.
- контрольна - від 60 грн.
- курсова - від 200 грн.
- дипломна - від 500 грн.
4. За мінімальну доплату можуть бути внесені оперативно оновлення або переробки під ваші вимоги. Вартість доплати залежить від об'єму необхідного доопрацювання або переробки.
В рамках всіх доопрацювань і переробок дається ГАРАНТІЯ.
Поиск варианта отдыха в Карпатах
Booking.com
Форма заказа работ временно не работает. Если вы хотите купить какую-то работу, тогда просто отправьте СМС на номер 0505603140 или 0673126507 с вашим e-mail и ID номером работы (или темой)
.
На ваш e-mail вы получите варианты оплаты и, после её осуществления, работа будет отправленна вам в самые короткие строки.
Если возникнут вопросы, набирайте
0505603140 или 0673126507
(с 09:00-21:00)
Вступ 3
Розділ 1. Поняття цивільної дієздатності 5
Розділ 2. Обмеження та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи 9
Розділ 3. Підстави обмеження дієздатності громадян за законодавством деяких країн СНД 19
ВИСНОВКИ 23
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 25
Інтервал:
1,5
Кількість сторінок:
26
Рік написання:
2009
Ціна:
Для отримання паролю відкриття документа зробіть оплату будь-яким із нижче перерахованих способів і зателефонуйте
нам
Після оплати напішіть на адресу [email protected] і вкажіть ID роботи за яку ви перерахували кошти
Інші варіанти: 1) Переказ грошей із будь-якого відділення банку на розрахунковий рахунок; 2) переказ грошей на картку у будь-якому відділенні Приватбанку; 3) Переказ грошей через термінали «IBOX» - автомати миттєвої сплати у магазинах, супермаркетах і т.д.; 4) Оплата поповненням мобільного телефону
або дивіться детально
як отримати роботу за 10 хвилин!
Цивільна дієздатність як юридична категорія, що характеризує правовий статус фізичної особи, її здатність своїми діями набувати цивільних прав і створювати для себе цивільні обов'язки (ст. 30 ЦК України), може бути змінена, тобто фізична особа може бути обмежена судом у дієздатності або визнана недієздатною (статті 36, 39 ЦК України).
Суть обмеження дієздатності фізичної особи полягає у тому, що при цьому вона може укладати угоди щодо розпорядження майном, а також одержувати заробітну плату, пенсію або інші види доходів і розпоряджатися ними лише за згодою піклувальника, за винятком дрібних побутових угод. У разі визнання фізичної особи недієздатною всі угоди від її імені здійснює опікун. Такі обмеження у сфері цивільної діяльності фізичних осіб змінюють їх правовий статус. Тому з метою гарантування захисту фізичних осіб від незаконного та необґрунтованого позбавлення їх можливості реалізації належних їм прав та виконання обов'язків встановлена цивільна процесуальна форма обмеження їх дієздатності і визнання недієздатними з підстав, чітко визначених законодавством (статті 36, 39 ЦК України). Цим охороняються матеріальні права та інтереси таких осіб і членів їх сімей, усуваються можливості діяти на шкоду собі
.
На мою думку, не завжди витрачання особою коштів на придбання спиртних напоїв або наркотичних чи токсичних речовин є прямою причиною скрутного матеріального становища. Наприклад, якщо особа страждає на токсикоманію і нюхає, наприклад, клей, то не обов’язково вона витрачає на його придбання багато грошей, оскільки не кожний клей багато коштує. Але цим така особа шкодить власному здоров’ю, в результаті чого потрібно витратити велику суму грошей на лікування, що, в свою чергу, поставить цю особу та її сім’ю у скрутне матеріальне становище. Оскільки в такому випадку необхідність витрат виникає у зв’язку зі зловживанням вказаною особою токсичними речовинами, то це зловживання все одно є причиною скрутного матеріального становища, але тут немає підстав для визнання особи марнотратом, оскільки вона не витрачала на цей клей стільки грошей, щоб це могло призвести до складного матеріального становища. Тому, на мій погляд, у ЦК України слід залишити статтю, яка відносить до підстав для визнання особи обмежено дієздатною зловживання останньою спиртними напоями або наркотичними засобами чи токсичними речовинами, і доповнити Цивільний кодекс нормою, яка окремою підставою для визнання особи обмежено дієздатною передбачала б марнотратство.
Відповідно до ч. 1 ст. 36 ЦК України суд може
обмежити
цивільну дієздатність фізичної особи, якщо вона страждає на психічний розлад, який істотно впливає на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та/або керувати ними.
Таким чином, ЦК України вводить нову підставу для визнання особи обмежено дієздатною, яку не передбачав ЦК УРСР – психічний розлад. У багатьох розвинутих країнах недоумство й душевна хвороба також можуть бути підставами для обмеження дієздатності.
У римському цивільному праві душевні хвороби і взагалі порушення нормального психічного життя також впливали на дієздатність громадянина. Отже, можна дійти висновку, що під час розробки нового ЦК України враховувався досвід зарубіжного законодавства та римського права.
Слід також зазначити, що в деяких країнах підставою для визнання особи обмежено дієздатною можуть служити й фізичні вади, такі, як сліпота чи глухота. Наприклад, відповідно до ст. 936 Французького цивільного кодексу глухонімий, якщо він не вміє писати, може прийняти дарування лише через піклувальника. Ці правила зарубіжні законодавці запозичили з римського права, про що свідчить той факт, що в римському праві вплив фізичних вад на дієздатність розрізнявся за властивостями недоліків. Наприклад, глухі та німі не могли укладати угод, для вчинення яких були потрібні слух і мова; кастрати не могли вступати до шлюбу тощо.
ЦК України слід також доповнити правилом, яке б до підстав визнання особи обмежено дієздатною відносило наявність фізичних вад. Це можна пояснити тим, що особи з фізичними вадами, особливо з кількома одночасно, досить часто стають жертвами обману, у результаті чого вони можуть марно витратити багато грошей і поставити себе або свою сім’ю в скрутне матеріальне становище.
Саме тому такі особи мають укладати угоди, що виходять за рамки дрібних побутових, через піклувальника. Як ми вже згадували, відповідно до чинного цивільного законодавства України особа може бути обмежена в дієздатності лише за рішенням суду. За римським правом визнати особу марнотратом (крім особливої постанови магістрату) можна було також шляхом оголошення даної особи марнотратом у заповіті її батька через призначення їй куратора. Такий підхід римських законодавців до визнання особи марнотратом можна пояснити тим, що римське право передбачало так звану батьківську владу, тобто особливий вид панування однієї особи над іншою, народженою від неї в законному шлюбі. Це панування встановлювалося не в інтересах підлеглої особи, але в інтересах суб’єкта панування – батька, і воно не припинялося з досягненням підвладним будь-якого віку.
Таким чином, передбачене римськими законами право батька в заповіті визнати підвладну особу марнотратом обумовлювалося широкими повноваженнями щодо здійснення батьківської влади, які передбачалися римським правом. У сучасному цивільному праві таке правило відсутнє, позаяк визнання громадянина обмежено дієздатним обмежує його свободу, і тому прийняття таких рішень має належати до виключної компетенції суду.
Відтак відповідно до ч. 4 ст. 37 ЦК України заробіток, пенсію, стипендію, інші доходи особи, цивільна дієздатність якої обмежена, одержує піклувальник, який розпоряджається ними. Піклувальник може письмово дозволити фізичній особі, цивільна дієздатність якої обмежена, самостійно одержувати заробіток, пенсію, стипендію, інші доходи та розпоряджатися ними
.
Таким чином, за ЦК України, обмежена в дієздатності особа може отримувати доходи й розпоряджатися ними лише за згодою піклувальника. Однак у чинному ЦК УРСР не зазначалося, в якій формі може виражатися його згода, тоді як ЦК України прямо передбачає, що для цього потрібна саме письмова згода піклувальника. На мій погляд, такий підхід законодавця можна пояснити тим, що у випадку, коли усна згода піклувальника визнається законною, то обмежений у дієздатності громадянин, наприклад, під час отримання зарплати, може збрехати особі, відповідальній за її видачу, що піклувальник дозволив йому отримати зарплату самому, а отримавши її, розтратити, і тим поставити себе і свою сім’ю у скрутне матеріальне становище. Тому потрібний письмовий документ, який би засвідчував згоду піклувальника.
Харитонов Є.О., Старцев О.В. Цивільне право України. - К.: Істина, 2007. – С. 65-66.
Червоний Ю.С. Цивільний процес України. - К.: Істина, 2007. – С. 285-286.
*Адміністрація сайту не несе ніякої відповідальності за зміст і достовірність матеріалів, а також наслідки, які можуть виникнути унаслідок їх використання. Дані, що стосуються конкретних підприємств, імена є вигаданими, будь-який збіг - випадковий.