1. Усі наші роботи пройшли захист і отримали високу позитивну оцінку
.
2. Зателефонувавши за телефонами: 80505603140, 80673126507 (Микола) або написавши лист studentamua (собачка) mail.ru, ви отримаєте абсолютно достовірну і оперативну відповідь на ваші запитання.
3. Ви можете замовити цілу або тільки частину роботи:
- реферат - від 50 грн.
- контрольна - від 60 грн.
- курсова - від 200 грн.
- дипломна - від 500 грн.
4. За мінімальну доплату можуть бути внесені оперативно оновлення або переробки під ваші вимоги. Вартість доплати залежить від об'єму необхідного доопрацювання або переробки.
В рамках всіх доопрацювань і переробок дається ГАРАНТІЯ.
Поиск варианта отдыха в Карпатах
Booking.com
Форма заказа работ временно не работает. Если вы хотите купить какую-то работу, тогда просто отправьте СМС на номер 0505603140 или 0673126507 с вашим e-mail и ID номером работы (или темой)
.
На ваш e-mail вы получите варианты оплаты и, после её осуществления, работа будет отправленна вам в самые короткие строки.
Если возникнут вопросы, набирайте
0505603140 или 0673126507
(с 09:00-21:00)
ВСТУП 3
Розділ 1. Поняття цивільного права 5
1.1. Сутність та значення цивільного права 5
1.2. Наука цивільного права та інші юридичні науки 11
Розділ 2. Предмет і метод цивільно-правового регулювання 16
2.1. Поняття, предмет та метод науки цивільного права 16
2.2. Поняття та особливості цивільних правовідносин 21
2.3. Метод цивільно-правового регулювання 23
ВИСНОВКИ 26
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 28
Інтервал:
1,5
Кількість сторінок:
29
Рік написання:
2009
Ціна:
Для отримання паролю відкриття документа зробіть оплату будь-яким із нижче перерахованих способів і зателефонуйте
нам
Після оплати напішіть на адресу [email protected] і вкажіть ID роботи за яку ви перерахували кошти
Інші варіанти: 1) Переказ грошей із будь-якого відділення банку на розрахунковий рахунок; 2) переказ грошей на картку у будь-якому відділенні Приватбанку; 3) Переказ грошей через термінали «IBOX» - автомати миттєвої сплати у магазинах, супермаркетах і т.д.; 4) Оплата поповненням мобільного телефону
або дивіться детально
як отримати роботу за 10 хвилин!
Наука цивільного права (цивілістика, цивільно-правова доктрина) — це система теоретичних поглядів, понять, ідей, теорій та концепцій у сфері цивільно-правових відносин. Науку цивільного права не можна змішувати з одноіменними галуззю права, галуззю законодавства і навчальною дисципліною. Цивільне право як галузь права — це система норм, що регулюють певні суспільні відносини. Цивільне законодавство охоплює сукупність нормативних актів, які містять норми цивільного права. Навчальний курс цивільного права ґрунтується на вивченні положень та висновків цивілістичної науки, змісту цивільного права, цивільного законодавства та їх практичному застосуванні
.
Цивільно-правову науку слід розглядати як один з елементів структури юридичної науки в цілому. Якщо єдиним предметом юридичної науки вважається поняття права і всі його аспекти у теоретично-пізнавальному прояві, то предметом кожної окремої юридичної науки, у тому числі і цивільного права, є конкретний аспект поняття певної галузі права, певний елемент юридичної дійсності.
Предметна характеристика цивільного права як аспекту поняття права означає, що предметом науки цивільного права є поняття цивільного права.
Предметом науки цивільного права є норми цивільного права, їх зміст та сутність, проблеми застосування.
Предмет науки необхідно відрізняти від об'єкта наукового вивчення.
Слід сказати, що об'єкт науки — це все те, що ми знаємо про нього до наукового вивчення, а предмет — це те, що ми знаємо після наукового вивчення. Отже, об'єктом науки цивільного права є цивільно-правові явища в їх розмаїтті, а предметом — сутність властивостей цивільно-правових явищ.
Слід підкреслити, що предмет науки цивільного права відрізняється від предмета цивільного права. Він є ширшим за обсягом і не зводиться до тлумачення, догматичного аналізу цивільно-правових норм.
Попередня характеристика предмета науки цивільного права вимагає подальшого уточнення. Така необхідність обумовлена існуванням певних складових елементів предмета цивільно-правового наукового дослідження, що слід вважати складовими частинами даного предмета.
Наукою цивільного права вивчаються: поняття цивільного права та його місце у правовій системі, закономірності розвитку цивільно-правових норм, їх зміст, формулюються загальні принципи з метою створення цілісної системи для ефективного застосування при регулюванні суспільних відносин, що неможливе без вивчення особливостей самих суспільних відносин. Це являє собою догму цивільного права, входить до предмета цивільно-правової науки і складає його першу частину.
До предмета дослідження цивілістики входить також вивчення історії вітчизняного цивільного права, пов'язаної з багатолітнім досвідом розвитку науки цивільного права, підґрунтям якої стали дослідження римських вчених (їх висновки у Стародавньому Римі навіть мали нормативний характер, як наприклад, Дігести Юстініана, що являють собою твори відомих римських вчених). Це другаскладова частина предмета науки цивільного права.
Третьою складовою частиною предмета цивільно-правової науки слід вважати порівняльний аналіз цивільно-правового розвитку в зарубіжних країнах, вивчення зарубіжного законодавства та досвіду і знань зарубіжної цивільно-правової доктрини.
Слід зазначити, що у правовій державі суспільні відносини, що складають предмет цивільного права, повинні підлягати критичній оцінці з точки зору добра і справедливості. Це зумовлюється існуванням у цивільно-правовій науці прагнення досягти певних ідеалів добра і справедливості в цивільно-правовому регулюванні. Дана проблема вирішується за допомогою цивільно-правової політики. Вона має справу з вивченням того, як повинні розвиватися суспільні відносини і яким має бути досконале правове регулювання, що є доцільним, розумним і справедливим. Цивільно-правова політика як складова частина науки цивільного права вивчає сучасні тенденції економіко-правового розвитку, прогнозує розвиток цивільно-правових явищ. Зазначене є також складовою частиною цивільно-правової науки
.
Необхідно також вирізнити зміст цивільно-правової науки: сукупність знань щодо цивільно-правових явищ, які можна систематизувати за основними розділами цивілістики. До них належать вчення про правовідносини, вчення про правоздатність, вчення про цивільно-правову відповідальність, про юридичні факти тощо. Розділи знань, що складають зміст цивілістики, не збігаються з системою цивільного права.
Положення цивільно-правової науки не тільки складають основу для створення цивільно-правових норм, а й розробляють самостійні теоретичні категорії, як наприклад, цивільно-правовий обіг — сукупність угод усіх учасників і зобов'язальні відносини, що виникають на підставі цих угод.
Методи наукового дослідження — це прийоми, способи і засоби вирішення відповідних наукових завдань.
Метод — це спосіб пізнання дійсності і її відтворення в мисленні. Юридичний метод як шлях пізнання — це шлях поглиблення і розвитку знань, безперервний рух від накопичених знань до їх збагачення, до більш високого рівня, більш змістовного знання. Юридичний метод — це юридичне знання в його формуванні, зміні, поглибленні і розвитку.
У юридичній науці використовують загальнонаукові і спеціальні методи дослідження. Загальнонаукові методи застосовуються в усіх суспільних науках. Загальнонаукові методи — це методи філософського характеру, що визначають загальну методологічну спрямованість кожного дослідження. До них належать матеріалістичні методи пізнання розвитку суспільних відносин і, перш за все, метод матеріалістичної діалектики. Виходячи з нього, правове дослідження має базуватися на об'єктивному і всебічному аналізі реальної дійсності, тобто на конкретних суспільних відносинах, реальній практиці, оцінці історичного розвитку. Отже, досліджуючи певні правові явища у сфері суспільних відносин, вчений використовує загальнофілософські методи пізнання дійсності.
Крім загальнофілософських, у правовій науці (в тому числі й у цивілістиці) використовують спеціальні методи, тобто такі способи і прийоми дослідження, притаманні певній науці, до яких належать соціологічні методи, порівняльний метод, метод комплексного аналізу та системний метод.
Соціологічний метод — це метод спеціального соціологічного пізнання і прийомів. Цивільно-правова наука глибоко і всебічно вивчає багатоманітні зв'язки цивільного права з життям суспільства і держави і навпаки — вплив суспільних відносин на цивільне право. Спрямованістю соціологічного методу є вивчення ефективності застосування норм цивільного законодавства та його інститутів. Це неможливо без конкретного аналізу судової практики, проведення соціологічних опитувань, вивчення матеріалів засобів масової інформації.
Мазур О.С. Цивільне право України. - К.: ЦУЛ, 2006. – С. 15-16.
Бабаскін А.Ю., Бондар Т.В., Бошицький Ю.Л., Венецька М.В., Дзера О.В. та ін. Цивільне право України: академічний курс / За ред. Шевченко Я.М. - К.: Ін-ЮРЕ, 2006. – С. 18-19.
*Адміністрація сайту не несе ніякої відповідальності за зміст і достовірність матеріалів, а також наслідки, які можуть виникнути унаслідок їх використання. Дані, що стосуються конкретних підприємств, імена є вигаданими, будь-який збіг - випадковий.