1. Усі наші роботи пройшли захист і отримали високу позитивну оцінку
.
2. Зателефонувавши за телефонами: 80505603140, 80673126507 (Микола) або написавши лист studentamua (собачка) mail.ru, ви отримаєте абсолютно достовірну і оперативну відповідь на ваші запитання.
3. Ви можете замовити цілу або тільки частину роботи:
- реферат - від 50 грн.
- контрольна - від 60 грн.
- курсова - від 200 грн.
- дипломна - від 500 грн.
4. За мінімальну доплату можуть бути внесені оперативно оновлення або переробки під ваші вимоги. Вартість доплати залежить від об'єму необхідного доопрацювання або переробки.
В рамках всіх доопрацювань і переробок дається ГАРАНТІЯ.
Поиск варианта отдыха в Карпатах
Booking.com
Форма заказа работ временно не работает. Если вы хотите купить какую-то работу, тогда просто отправьте СМС на номер 0505603140 или 0673126507 с вашим e-mail и ID номером работы (или темой)
.
На ваш e-mail вы получите варианты оплаты и, после её осуществления, работа будет отправленна вам в самые короткие строки.
Если возникнут вопросы, набирайте
0505603140 или 0673126507
(с 09:00-21:00)
ВСТУП 3
Розділ 1. Визначення понять „злочин” та „склад злочину” 5
1.1. Поняття злочину 5
1.2. Поняття складу злочину 6
Розділ 2. Елементи складу злочину і його ознаки 11
2.1. Об’єкт злочину 13
2.2. Об’єктивна сторона складу злочину 16
2.3. Суб’єкт злочину 18
2.4. Суб’єктивна сторона складу злочину 20
Розділ 3. Значення складу злочину 22
ВИСНОВКИ 27
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 29
Інтервал:
1
Кількість сторінок:
29
Рік написання:
2009
Ціна:
Для отримання паролю відкриття документа зробіть оплату будь-яким із нижче перерахованих способів і зателефонуйте
нам
Після оплати напішіть на адресу [email protected] і вкажіть ID роботи за яку ви перерахували кошти
Інші варіанти: 1) Переказ грошей із будь-якого відділення банку на розрахунковий рахунок; 2) переказ грошей на картку у будь-якому відділенні Приватбанку; 3) Переказ грошей через термінали «IBOX» - автомати миттєвої сплати у магазинах, супермаркетах і т.д.; 4) Оплата поповненням мобільного телефону
або дивіться детально
як отримати роботу за 10 хвилин!
Поняття злочину є одним з центральних у кримінальному праві. Всі інші його інститути так чи інакше обертаються довкола нього, розкриваючи зміст окремих елементів, що характеризують його, окремих сторін тощо.
Згідно зі ст. 11 Кримінального кодексу України, злочином визнається передбачене кримінальним законом суспільно небезпечне діяння (або бездіяльність), що посягає на суспільний лад України, її політичну й економічну системи, власність, особу, політичні, трудові, майнові та інші права і свободи громадян, а так само інше, передбачене кримінальним законом суспільно небезпечне діяння, яке посягає на правопорядок.
Згідно з п. 3 ст. 11 Кримінального кодексу України не є злочином дія або бездіяльність, що хоч формально і містить ознаки будь-якого діяння, передбаченого кримінальним законом, але через малозначність не становить суспільної небезпеки.
Малозначність діяння означає, що скоєне діяння ( дія або бездіяльність) або зовсім не завдало і за характером і змістом вини не могло завдати шкоди, або завдало чи могло завдати лише дуже малу шкоду. Ця норма має дуже важливе значення. У ній підкреслюється, що ознака суспільної небезпеки має центральне значення серед інших ознак, які входять до поняття злочину.
Поняття злочину, дане у ст. 11 Кримінального кодексу, вказує лише на одну із найістотніших ознак злочину – суспільну небезпеку вчиненого діяння (дію чи бездіяльність). Тобто це – суспільно небезпечне діяння, передбачене кримінальним законом, яке порушує відповідну норму права, що охороняється погрозою застосування покарання. Тому злочин, будучи суспільно небезпечним діянням (дією чи бездіяльністю), водночас є діянням протиправним.
В силу даної статті злочином може бути визнано лише винне суспільно небезпечне діяння (дія чи бездіяльність), тобто вчинене особою навмисно чи необережно
.
Злочин – це суспільно небезпечне діяння, передбачене кримінальним законом. Отже, воно заборонено під страхом покарання. Тому караність винного суспільно небезпечного діяння є також істотною ознакою злочину. В характері і розмірі покарання, встановленого кримінальним законом за той чи інший злочин, виражена оцінка державою ступеня суспільної небезпеки вчиненого злочину.
1.2. Поняття складу злочину
Різні значення терміна "склад злочину". Цей термін з'явився в юридичній літературі наприкінці XVI століття. Як зазначав М. Таганцев, спочатку він мав процесуальне значення — під складом злочину розуміли сукупність тих ознак, за якими можна було впевнитися в дійсному вчиненні злочину, щоб потім перейти до спеціального розшуку злочинця.
Лише наприкінці XVIII століття в німецькій літературі поняття "склад злочину" переноситься в матеріальне кримінальне право, але ще довго у визначенні цього поняття проявляється його процесуальне походження. В сучасній юридичній літературі кримінально-правове розуміння поняття "склад злочину" є домінуючим. Склад злочину традиційно визначається як сукупність юридичних ознак, що встановлені кримінальним законом і визначають (характеризують) суспільне небезпечне діяння як злочин
.
Водночас і на сьогодні при розкритті поняття "склад злочину" в теорії кримінального права є цілий ряд спірних питань. Одне з них — яке реальне явище відображає це поняття. Із цього приводу в кримінально-правовій літературі існує три точки зору.
Одна з них зводиться до того, що "склад злочину є законодавчою моделлю злочин? певног виду", що це — правове поняття, яке "становить законодавчу характеристику (модель) злочину, що містить сукупність (систему) юридичних ознак, які характеризують окремі елементи злочину і в сукупності утворюють його склад".
Прихильники другої точки зору розглядають склад злочину як соціальне-правове явище, факт реального життя, "діяння, що містить описані в кримінальному законі суттєві ознаки злочину", або "сукупність фактів, з якою норма пов'язує кримінально-правові наслідки".
За висловленою останнім часом ще однією точкою зору, склад злочину — це "конструкція суто теоретична, наукова абстракція, яку майже кожен автор, котрий торкається проблеми складу злочину, розуміє і тлумачить по-своєму".
Потрібно зазначити, що більшість авторів та прихильників кожної з точок зору вважають лише її правильною, доводячи хибність положень своїх опонентів. Між тим, як уявляється з позицій загальної теорії права, кожна з них заслуговує на увагу і, що важливо, певною мірою може бути узгоджена з іншими.
Склад злочину як юридична конструкція. Називаючи склад злочину законодавчою моделлю злочинів певного виду, автори першої з наведених точок зору, по суті, розглядають його як специфічну юридичну конструкцію в кримінальному праві. Юридичні конструкції в загальній теорії права вважаються специфічними засобами юридичного вияву волі законодавця і "становлять специфічну побудову нормативного характеру, що відповідає певному типу чи виду правовідносин, юридичних фактів, їх зв'язку між собою". Використання юридичних конструкцій надає нормативній регламентації суспільних відносин чіткості і визначеності, забезпечує необхідну формальну визначеність права
.
Не торкаючись усіх специфічних ознак складу злочину як юридичної конструкції в кримінальному праві (про це — в наступному параграфі), варто наголосити ряд принципових моментів.
Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року / За ред. М.І. Мельника, М.І. Хавронюка. — К.: Каннон, А.С.К., 2003. – С. 65.
Савченко А.В., Кузнецов В.В., Штанько О.Ф. Сучасне кримінальне право України. - К.: Паливода, 2006. – С. 76.
Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року / За ред. М.І. Мельника, М.І. Хавронюка. — К.: Каннон, А.С.К., 2003. – С. 176.
*Адміністрація сайту не несе ніякої відповідальності за зміст і достовірність матеріалів, а також наслідки, які можуть виникнути унаслідок їх використання. Дані, що стосуються конкретних підприємств, імена є вигаданими, будь-який збіг - випадковий.